(fot. Apple)

iOS 13 ostrzeże przy usuwaniu aplikacji z aktywną subskrypcją

Na początku czerwca, podczas konferencji WWDC, poznaliśmy listę najważniejszych nowości w nadchodzącym iOS 13. Jak wskazują nowe informacje, duża aktualizacja systemu operacyjnego dla iPhone’ów i iPadów może przynieść jeszcze jedną przydatną funkcję.

Użytkownicy iOS 13 nie zapomną o zakończeniu subskrypcji

Apple udostępnił wczoraj iOS 13 w deweloperskiej wersji oznaczonej Beta 2. Nie mamy do czynienia z dużymi zmianami – wydanie to skupia się głównie na wyeliminowaniu błędów i optymalizacji. Nie oznacza to jednak, że w ogóle zabrakło nowości.

We wczesnej testowej wersji iOS 13 wprowadzony został nowy komunikat, którego zadaniem jest ostrzeganie o aktywnej subskrypcji. Pojawia się on, gdy użytkownik zamierza usunąć aplikację dającą dostęp do płatnej usługi. Komunikat informuje o wciąż aktywnej subskrypcji, z której nadal można korzystać na innych urządzeniach. Dodatkowo podawana jest data przedłużenia dostępu, a użytkownik może bezpośrednio z okna komunikatu przejść do zarządzania subskrypcją – np. w celu jej anulowania.

Najpewniej celem Apple jest poinformowanie, że samo usunięcie aplikacji nie wystarczy, aby zrezygnować z usługi. Ponadto, komunikat może po prostu przypomnieć, że wciąż płacimy za usługę, z której prawdopodobnie chcemy właśnie zrezygnować.

Druga deweloperska beta iOS 13 to także dodanie obsługi dla serwerów SMB i dysków w formacie plików AFPS, nowe możliwości w oknie udostępniania w przeglądarce Safari, usprawnienia w aplikacji Notatnik, zmieniony ekran powitalny w Mapach Apple czy kilka nowych Animoji.

iOS 13 już niebawem

Stabilnej wersji należy spodziewać się w połowie września. iOS 13 wprowadzi m.in. wyczekiwany systemowy ciemny motyw, szybsze działanie Face ID, odczuwalną optymalizację w wielu elementach systemu, funkcję Sign in with Apple i nowości w wybranych aplikacjach Apple.

Nowy iOS to także spory zestaw nowości, które nie zostały pokazane podczas konferencji WWDC. Użytkownicy iUrządzeń otrzymają jeszcze wygodniejsze zarządzanie Wi-Fi i Bluetooth, większe możliwości w aplikacji Poczta czy optymalizację ładowania akumulatora.

Aktualizacja trafi na następujące modele iPhone’ów: SE, 6s, 6s Plus, 7, 7 Plus, 8, 8 Plus, X, XR, XS i XS Max. Z kolei na iPadach pojawi się zmodyfikowana wersja iOS 13 – iPadOS będzie dostępny na tablety: iPad Pro (12,9 cala), iPad Pro (11 cali), iPad Pro (10,5 cala), iPad Pro (9,7 cala), iPad (6 gen), iPad (5 gen), iPad mini (5 gen), iPad mini 4, iPad Air (3 gen) i iPad Air 2.

Polecamy także:

Poznaliśmy watchOS 6: nowe tarcze, niezależne aplikacje i liczenie napiwków

źródło: Engadget, MacRumors