(fot. Apple)

iOS 13 dostosowany do 2019 roku: Apple bez Wi-Fi pozwala pobrać każdą aplikację

Kilka dni temu informowaliśmy o zmianie w śmiesznym/żałosnym ograniczeniu, które może uniemożliwić pobranie aplikacji z App Store, gdy akurat nie jesteśmy w zasięgu sieci Wi-Fi. Prawdopodobnie zostanie ono zniesione w nowym wydaniu iOS.

App Store już bez śmiesznego ograniczenia

Apple w zeszłym tygodniu zdecydował się podnieść limit pobierania aplikacji z App Store. Użytkownicy iPhone’ów i iPadów, zamiast wcześniejszych 150 MB, zyskali możliwość ściągnięcia pliku o rozmiarze do 200 MB w przypadku korzystania z sieci komórkowej.

Reklama

Tak, w 2019 roku Apple wciąż stosuje limity wykorzystania danych komórkowych, co najpewniej ma na celu uchronienie użytkowników przed dodatkowymi kosztami. Jasne, w Stanach Zjednoczonych, w których pakiety danych komórkowych są drogie i niewielkie, powyższy mechanizm ma sens. Jednakże, w Europie takie limity tylko utrudniają korzystanie ze sklepu aplikacjami.

W poprzednim tekście stwierdziłem, że skoro Apple tak bardzo boi się o pieniądze użytkowników, to jak najbardziej niech stosuje ograniczenia. Firma powinna jednak wprowadzić w ustawieniach App Store odpowiedni przełącznik, który umożliwi użytkownikowi ręczne zdjęcie kagańca.

(fot. 9to5Mac)

Najwyraźniej w Cupertino ktoś wreszcie zrozumiał, że faktycznie warto zapewnić użytkownikowi możliwość łatwego wyłączenia śmiesznego ograniczenia. Jak informuje serwis 9to5Mac, w testowej wersji iOS 13 pojawia się nowy komunikat, gdy chcemy pobrać aplikację lub grę mającą ponad 200 MB. W oknie wyświetlana jest informacja o dużym rozmiarze pliku, a użytkownik może zdecydować, czy chce kontynuować pobieranie czy jednak przełożyć proces instalacji do momentu połączenia się z siecią Wi-Fi.

Ponadto, w ustawieniach App Store wprowadzona została karta, w której znajdziemy możliwość zmiany preferencji dotyczących pobierania w sieci komórkowej. Możliwe jest nawet wyłączenie ostrzeżenia i wybranie opcji „Zawsze zezwalaj”.

Owszem, to tylko niewielka zmiana, ale powinna ucieszyć wielu użytkowników iUrządzeń. Apple w końcu zauważył, że wiele osób ma kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt gigabajtów do wykorzystania w każdym miesiącu.

Premiera finalnego wydania iOS 13 już jesienią

Nowa wersja iOS wprowadza wyczekiwany ciemny motyw, zmiany w aplikacjach Apple, a także odczuwalną optymalizację. Nadchodząca duża aktualizacja powinna spodobać się również kierowcom – wprowadzony zostanie znacząco zmieniony Apple CarPlay.

źródło: 9to5Mac