kurier InPost
źródło: InPost

Paczkomaty InPost otworzysz zdalnie także podczas nadań i zwrotów – nowa opcja w aplikacji!

InPost to dla wielu z nas ultymatywna odpowiedź na wszelkie sprawy związane z wysyłaniem czy odbieraniem paczek. Nic dziwnego, skoro firma wraz ze swoją aplikacją króluje na rynku. Tym razem ma dla nas kolejną nowość, z której ucieszą się fani zdalnego obsługiwania Paczkomatów – a przede wszystkim te osoby, które często nadają w nich swoje przesyłki.

InPost pozwoli szybciej oddać przedmiot

Pamiętacie, jak wprowadzono możliwość zdalnego otwarcia skrytki z paczką? Wiele osób zdecydowało się wówczas na mobilną aplikację InPost, ponieważ zwyczajnie ułatwiała ona życie – wreszcie nie trzeba było męczyć się z kodami, wpisywaniem numeru telefonu, czy podejmować prób trafienia kodem QR w czytnik. Teraz do pakietu, jakby nie było wygód, dołączy również ukłon w stronę osób nadających, a także tych, którzy zwracają zakupiony produkt.

aplikacja InPost
Aplikacja InPost (źródło: InPost)

Zgodnie z najnowszą informacją na stronie firmy, od teraz do nadania lub zwrotu paczki wystarczy nam wyłącznie sama aplikacja firmy InPost Mobile. Udostępniony proces składa się z 5 prostych kroków i wygląda następująco:

  • W aplikacji należy skorzystać z zakładki Nadaję lub Zwracam;
  • Wypełniamy formularz;
  • Udajemy się do wybranego przez nas Paczkomatu;
  • Przy pomocy aplikacji korzystamy z opcji „Otwórz skrytkę zdalnie”;
  • Umieszczamy paczkę w otwartej skrytce.

Brzmi prosto? W rzeczy samej takie jest. Sam proces nie różni się zbytnio od tego, który znamy z odbierania dostarczonych paczek. Pozostaje mieć nadzieję, że jeszcze świeża funkcja nie sprawi, iż usługi firmy ponownie zdrożeją. To w dzisiejszych czasach jest niestety całkiem logiczną obawą w stosunku do wszelkich usług na rynku.

Gdzie jest sufit?

InPost pokazuje, że można na rynku zrobić naprawdę wiele, jeżeli nasz produkt jest pożądany. A Paczkomaty okazały się strzałem w dziesiątkę i stanowią idealną odpowiedź na usługi Poczty Polskiej, czy kurierów, którzy często przybywają nie w porę. Na naszych oczach rośnie zatem gigant, który co rusz chwali się czy to nowymi rozwiązaniami, czy współpracami.