xiaomi 12 zapowiedź grafika
Źródło: Xiaomi

Wiemy, kiedy Xiaomi pokaże swoje flagowe trojaczki

Po wielu tygodniach oczekiwania, wiemy wreszcie, kiedy pojawią się pierwsze owoce współpracy Xiaomi z niemieckim przedsiębiorstwem specjalizującym się w fotografii.

Xiaomi 12S w partnerstwie z firmą Leica

Ci, którzy śledzą informacje ze świata smartfonów wiedzą, że w zeszłym roku zakończyła się wieloletnia współpraca firmy Leica z Huawei. Przedsiębiorstwa nie przedłużyły umowy i po wydaniu modeli z serii P50, każdy poszedł w swoją stronę. Nie oznaczało to jednak wycofania się Niemców z pomagania producentom smartfonów przy opracowywaniu aparatów – po prostu firma ruszyła na poszukiwania nowego partnera.

xiaomi 12s grafika zapowiadająca
Źródło: Xiaomi

Padło na dobrze znane wszystkim Xiaomi. W marcu wspominaliśmy o pierwszych dowodach na współpracę pomiędzy obydwoma podmiotami. Spekulowało się, że pierwszym smartfonem, która skorzysta na partnerstwie będzie jeden z wariantów flagowych modeli Xiaomi 12. Tymczasem wiemy już, że będzie to nie jeden, ale aż trzy smartfony, które otrzymają logo lub napis „Leica” na pleckach urządzenia.

Nowy etap w historii Xiaomi już 4 lipca

W poniedziałek 4 lipca o godz. 13:00 czasu polskiego Chińczycy zaprezentują trzy nowe smartfony – model 12S, 12S Pro oraz 12S Ultra. O sieciowej prezentacji dowiedzieliśmy się z konta na Weibo. Zbierając wszystkie przecieki do kupy, cała trójka będzie napędzana Snapdragonem 8+ Gen1 oraz zyska szybkie ładowanie o mocy 120 W. Niewykluczone jednak, że Mi 12S Pro powstanie też w wersji z procesorem Dimensity 9000, ładowaniem o mocy 67 W i bez firmowania aparatów przez markę Leica.

Model 12S Ultra najprawdopodobniej wyposażono w 6,7-calowy wyświetlacz Quad HD+ w technologii LTPO AMOLED oraz częstotliwością odświeżania o wartości 120 Hz. W kwestii pamięci mówi się o 12 GB RAM-u oraz 512 GB miejsca na dane.

Co się tyczy aparatów, tych na pokładzie urządzenia powinno pojawić się trzy: 50-megapikselowa matryca główna, 48-megapikselowy sensor z szerokokątnym obiektywem oraz peryskop ze 120-krotnym zoomem i matrycą o rozdzielczości 48 Mpix. Do ToF oraz laserowego autofocusa Leica dorzuca oczywiście swój system obrazowania oraz algorytmy.

Niewykluczone, że pokłosiem współpracy Xiaomi oraz firmy Leica będą trzy najlepsze smartfony do fotografii jakie dotychczas widzieliśmy. Wszystkiego jednak dowiemy się dopiero za kilka dni, albo jeszcze później – w czasie testów.