InPost przygotowuje się do wprowadzenia Apple Pay i Google Pay w swojej aplikacji

InPost aktualizuje swoją aplikację i dodaje do niej nowe możliwości opłacania przesyłek. Szykuje się także do wprowadzenia Google Pay i Apple Pay.

Pay by link w aplikacji InPost Mobile

Zarówno w wersji aplikacji InPost Mobile dla systemu Android, jak i dla iOS, pojawiła się aktualizacja, która wprowadza do niej nową możliwość opłacania przesyłek. Do tej pory można było to robić za pośrednictwem BLIKA, ale teraz można uregulować należność za pomocą karty płatniczej i szybkiego przelewu pay by link.

(źródło: sklep Google Play)

W ten sposób InPost powoli przybliża się do kolejnego milowego kroku w rozwoju swojej aplikacji – obsługi płatności Google Pay oraz Apple Pay. Zgodnie z informacjami cashless.pl, ogłoszenie takiej możliwości jest już bliskie.

InPost Mobile wciąż się rozwija

Najbardziej użyteczną funkcją aplikacji InPost Mobile jest chyba możliwość odebrania przesyłki bez dotykania ekranu sterującego Paczkomatem. Oprócz tego, niezwykle praktyczne jest nadawanie przesyłek przy pomocy apki, bez konieczności drukowania i naklejania etykiety na paczkę. Oczywiście można też w niej śledzić drogę naszej przesyłki.

Paczucha InPost (fot. InPost)

Oczywiście konkurencja nie śpi – Allegro planuje stawiać własne automaty paczkowe, a Aliexpress już to robi. Minie jednak dużo czasu, aż osiągną one poziom inpostowych Paczkomatów. Kiedy aplikacja InPost Mobile zyska możliwość płacenia za przesyłki przy pomocy Google Pay i Apple Pay, nie będzie dla niej rzeczy niemożliwych.