InPost

Przesyłkę w Paczkomacie InPostu odbierzesz bez dotykania ekranu, za pomocą smartfona

Już w przyszłym tygodniu, zamiast komunikować się z Paczkomatem za pośrednictwem wbudowanego ekranu, odbierzemy przesyłkę zlecając otworzenie odpowiedniej skrytki przez łączność Bluetooth i aplikację InPost w smartfonie.

Na razie takie rozwiązanie będzie testowane, ale najpewniej wkrótce zostanie wprowadzone we wszystkich kompatybilnych Paczkomatach, czyli w jakichś 95% maszyn. Dzięki niemu, nawet kilku klientów będzie mogło odebrać swoje paczki bez czekania na swoją kolej. W przyszłości umożliwione zostanie również nadawanie przesyłek bez konieczności korzystania z ekranu. Plany wprowadzenia takiej opcji dotyczą pierwszego kwartału 2020 roku.

Jak twierdzi portal Wiadomości handlowe, powołując się na własne źródło, zmiany są częścią strategii „Go mobile”, opracowanej przez InPost. Zakłada ona upowszechnienie aplikacji na smartfony, dzięki której możemy śledzić wysłane do nas oraz nadane przez nas przesyłki. Firma zamierza przesunąć możliwie jak najbardziej obsługę paczek do kanału mobile, co przyczyni się do obniżeniu kosztów operacyjnych, ale także wpłynie pozytywnie na komfort użytkowania z platformy.

Jak pamiętamy, nie tak dawno InPost ogłosił zrezygnowanie z informowania klientów o przesyłce do odbioru za pośrednictwem SMS-ów, choć osobiście nadal otrzymuję powiadomienia w tej formie.

Teraz odbieranie paczek będzie możliwe także bez podchodzenia do ekranu

To świetne rozwiązanie na czas świątecznych zakupów

Już wkrótce, jak to bywa co roku z powodu wzmożonego ruchu, Paczkomaty będą zapychać się przesyłkami, które nie zostały odebrane pierwszego dnia, pojawią się opóźnienia dostaw oraz przekierowania paczek do innych niż wskazanych przez nas lokacji. Jednoczesne odbieranie kilku przesyłek jednocześnie pozwoli na sprawne rozładowywanie kolejek przy Paczkomatach, zwłaszcza w tych bardziej uczęszczanych miejscach. Umożliwi też szybsze umieszczanie w zwolnionych skrytkach kolejnych przesyłek. Pomysł InPostu jest więc świetnie zgrany z czasem zbliżającego się szaleństwa zakupowego.

Warunkiem odbioru paczki bez korzystania z ekranu jest posiadanie na smartfonie aplikacji InPostu. Połączenie internetowe w telefonie musi być aktywne.

W Danii podobne rozwiązanie testuje już konkurencyjny Swipbox, więc InPost, mimo że w naszym kraju jest liderem, jeśli chodzi o obsługę przesyłek za pomocą maszyn paczkowych, czuje presję czasu.

 

źródło: Wiadomości handlowe, własne