Paczkomat InPost
Paczkomat InPost (fot. kurjerzy.pl)

InPost – nadawanie przesyłek w Paczkomatach od teraz bez drukowania etykiet!

Paczkomaty InPost od kilku lat ułatwiają nam odbieranie oraz nadawanie paczek, a firma co jakiś czas dodaje udogodnienia. Od dzisiaj przesyłkę możemy nadać w Paczkomacie przez aplikację mobilną InPostu. Do tego wystarczy nam tylko telefon – nie ma konieczności drukowania etykiet.

Paczkomaty w Polsce

InPost naszym w kraju ma już ponad 9000 Paczkomatów, z których korzysta 5,2 mln użytkowników. Możemy w nich z łatwością odebrać lub nadać paczkę każdego dnia, o każdej porze. W zeszłym roku firma stworzyła aplikację, która umożliwiła śledzenie i bezdotykowe odbieranie przesyłek w zaledwie kilka sekund. Dzisiaj przyszedł czas na nowy system nadawania, co firma nazywa „game changerem”.

InPost po raz kolejny ułatwia życie

Do aplikacji mobilnej trafiła pilotażowa możliwość wysyłania przesyłek bez drukowania i naklejania etykiety, więc może ona zostać wysłana w zasadzie od razu po zapakowaniu. Nadanie paczki w aplikacji ma zając maksymalnie kilka minut. Po dokonaniu płatności otrzymamy kod QR, który należy zeskanować w paczkomacie włożyć paczkę do skrytki. I już – wysłane!

Cennik w aplikacji będzie taki sam jak dla nadawania w punkcie obsługi klienta lub przez internet, ale płatności na razie dokonamy tylko BLIKiem. Jest to ograniczenie związane z tym, że na razie mamy do czynienia z funkcją pilotażową. W 2021 roku mają zostać dodane nowe opcje: kartą płatniczą, szybkie przelewy oraz Google Pay i Apple Pay.

Cennik InPost

Rozmiar (mm)Waga max.Cena
Gabaryt A 80 x 380 x 64025 kg11,99 zł
Gabaryt B 190 x 380 x 64025 kg12,99 zł
Gabaryt C 410 x 380 x 64025 kg14,99 zł