aplikacja Allegro logo
fot. Allegro

Allegro stworzy sieć własnych automatów paczkowych. InPost już nie wystarcza?

Allegro jest największą platformą e-commerce w Polsce i wciąż prężnie się rozwija. Serwis stara się zapewnić klientom jak najlepsze doświadczenie podczas zakupów, a jego ważną częścią jest dostawa zakupionych produktów. Pojawienie się nowej sieci automatów paczkowych z pewnością zostanie pozytywnie przyjęte przez użytkowników.

Osoby, które robią zakupy na Allegro, mają ogromne możliwości, jeśli chodzi o dostawę zakupionych produktów. W dodatku klienci mogą wykupić abonament Allegro Smart!, który pozwala zaoszczędzić na dostawach – jeżeli ktoś często kupuje na tej platformie, powinien się na niego zdecydować, gdyż szybko mu się zwróci.

Allegro stworzy sieć własnych automatów paczkowych

Nie bez powodu wspomniałem o abonamencie Allegro Smart!, ponieważ dzięki niemu można m.in. uzyskać darmową dostawę do Paczkomatu InPost – a tych w Polsce jest już ponad 10 tysięcy! Ja prywatnie bardzo sobie je chwalę, ponieważ wolę, gdy to paczka czeka na mnie, a nie ja na paczkę.

Wygląda jednak na to, że Allegro ma ochotę jeszcze bardziej rozbudować sieć punktów odbioru przesyłek, lecz tym razem na własną rękę. Jak bowiem donosi Reuters (via Cashless), największa w Polsce platforma e-commerce planuje stworzyć własną sieć automatów paczkowych.

Celowo nie używam tutaj określenia „paczkomatów”, ponieważ jest to zastrzeżony w urzędzie patentowym znak towarowy, który należy do InPost S.A., aczkolwiek i tak wszyscy zapewne będą je właśnie tak nazywać.

Allegro

Jak podaje Reuters, Allegro zaprosił do pomocy w realizacji tego przedsięwzięcia InPost, a także DHL. A jest ono ambitne, ponieważ platforma chce rozstawić w całej Polsce aż 3000 automatów paczkowych. Pierwsze maszyny miałyby zacząć działać już w marcu 2021 roku, a połowę wszystkich, które są w planach, powinno udać się uruchomić do końca przyszłego roku.

Jak widać, automaty paczkowe Allegro nie wyrosną jak grzyby po deszczu – będą pojawiać się powoli, aczkolwiek sukcesywnie i uzupełnią sieć Paczkomatów InPostu. Raczej bowiem nie staną się dla nich konkurencją, gdyż będzie ich znacznie mniej.

Na razie nie wiemy, jakimi kryteriami ma zamiar się kierować platforma, wybierając lokalizację dla swoich maszyn. Nie wiadomo też, jak będzie wyglądać cennik dostaw do tych automatów paczkowych.