automat paczkowy Alibaba AliExpress Cainiao
źródło: Wiadomości Handlowe

Są już pierwsze automaty Cainiao do odbierania paczek z AliExpress w Polsce!

Osoby, które kupują na AliExpress, nie mogą narzekać na liczbę dostępnych metod dostawy. Wśród nich od ponad roku znajdują się Paczkomaty InPostu, a od teraz można zamawiać produkty również do automatów paczkowych, obsługiwanych przez Cainiao.

AliExpress dostarczy Ci towar w sposób, jaki tylko chcesz

AliExpress to prawdziwa studnia bez dna, w której można znaleźć dosłownie wszystko, a nawet więcej, bo często klient nawet by nie pomyślał, że można coś takiego sprzedawać. Sam nierzadko przecieram oczy ze zdumienia, ponieważ nieustannie zadziwia mnie pomysłowość producentów i sprzedawców z Chin.

AliExpress daje możliwość dostarczenia zamówienia różnymi metodami. Najpopularniejsze naturalnie są darmowe (nierejestrowane), które w większości przypadków idą kilka tygodni i nierzadko giną po drodze. Ponadto klient może też wybrać dostawę kurierem lub do Paczkomatu InPostu, których w Polsce jest już ponad 11000.

Jest już pierwszy automat do odbierania paczek z AliExpress w Polsce!

Nieoficjalne informacje o planach uruchomienia automatów paczkowych do odbioru paczek z AliExpress, pojawiły się już w styczniu. Okazuje się, że chiński holding Alibaba nie potrzebował wiele czasu, aby postawić pierwsze maszyny. Jak bowiem donosi serwis Wiadomości Handlowe, w Warszawie pojawiło się już co najmniej kilka maszyn do odbioru paczek z AliExpress.

automat paczkowy Alibaba AliExpress Cainiao
źródło: Wiadomości Handlowe

Na tle innych wyróżnia je przede wszystkim intensywna kolorystyka (połączenie niebieskiego i zielonego) oraz… dość mały rozmiar, a przez to pojemność – automat paczkowy, obsługiwany przez firmę logistyczną Cainiao, oferuje zaledwie ~30 skrytek. To zaskakująco mało, jak na liczbę paczek, jakie są dostarczane do Polski (a są one liczone w milionach).

Na tę chwilę nie ma informacji, ile docelowo ma stanąć takich automatów paczkowych i gdzie. Wybranie Warszawy jako pierwszej lokalizacji nie jest zaskoczeniem, ale z drugiej strony (patrząc przez pryzmat liczby mieszkańców stolicy i pojemności maszyn) raczej nie przyspieszą one znacząco dostawy z Chin – można się raczej spodziewać, że będą permanentnie zapchane.

Jeśli natkniecie się na ofertę dostawy do automatów paczkowych, obsługiwanych przez Cainiao, dajcie znać w komentarzach!