Huawei Watch GT2 Pro ma otrzymać wersję z ECG. Pytanie tylko, kiedy?

Huawei bardzo intensywnie przygotowuje się do premiery najnowszych urządzeń, która ma mieć miejsce 22 października. Na pewno pojawi się na niej seria Huawei Mate 40, jednak dalej nie wiemy, co z innymi urządzeniami. Przecieki sugerują, że jednym z nich może być Huawei Watch GT2 Pro ECG.

Reklama

Huawei Watch GT2 Pro ECG pojawi się na najbliższej konferencji?

W tym roku Huawei przyjął inne podejście do swojej serii Watch GT. Zamiast ogłaszać Huawei Watch GT 3, zdecydowano się wprowadzić na rynek Huawei Watch GT 2 Pro. Większość osób spodziewała się, że następnym modelem smartwatcha, który ujrzymy od chińskiej marki, będzie właśnie Watch GT 3, jednak Huawei ma mieć dla nas jeszcze jedną niespodziankę.

Jak donosi, dobrze poinformowany w realiach Huawei, użytkownik Twittera Teme, firma z Shenzen może w najbliższym czasie zaprezentować nowy model smartwatcha, jakim ma być Huawei Watch GT2 Pro ECG. Jak wskazuje sama nazwa będzie to ten sam model, co recenzowany już przez nas wcześniej GT2 Pro, jednak z dodatkową obsługą kardiografii.

ECG zyskuje na popularności i pojawia się w coraz to większej liczbie urządzeń. Wystarczy wspomnieć chociażby Oppo Watch, który całkiem niedawno zyskał swoją wersję ECG. Wcześniej mogliśmy znaleźć takie czujniki i sensory w takich smartwatchach jak np. Galaxy Watch 3 oraz Apple Watch 6.

Huawei Watch GT2 Pro ECG trafi na rynek jeszcze w tym roku? (fot. Tabletowo)
Huawei Watch GT2 Pro ECG trafi na rynek jeszcze w tym roku? (fot. Tabletowo)

Niestety, nie ma dokładnych informacji o tym, kiedy Huawei Watch GT2 Pro ECG może trafić na rynek, jednak nie jest wcale powiedziane, że chińska marka nie zaprezentuje go już 22 października, podczas prezentacji Huawei Mate 40. Biorąc pod uwagę, że użytkownik Teme jest przeważnie dobrze poinformowany w źródłach Huawei, możemy się spodziewać, że Huawei Watch GT2 Pro ECG raczej na pewno ujrzy światło dzienne. Jest wielce prawdopodobne, a nawet pewne, że na jego pokładzie będzie działał system HarmonyOS.