Huawei Watch GT2 Pro (Classic i Sport)

Wygląda lepiej od Samsunga? Premiera Huawei Watch GT2 Pro

Chyba najważniejszym urządzeniem, jakie pokazało dziś Huawei podczas dzisiejszej serii prezentacji, jest Huawei Watch GT2 Pro. Zegarek już wcześniej wywoływał zainteresowanie – dziś poznaliśmy jego dostępne wersje i ich ceny.

Reklama

Ważny upgrade względem Huawei Watch GT

Huawei ma już pewne doświadczenie w budowaniu dobrych smartwatchy. Ubiegłoroczny Huawei Watch GT2 jest naprawdę bardzo dobrym akcesorium do noszenia. Co więc poprawiono w nowym Watch GT2 Pro?

Smartwatch dostępny jest w dwóch podstawowych wariantach: Sport i Classic. Mają tarcze z wyświetlaczem OLED o przekątnej 1,39 cala i rozdzielczości 454 x 454 pikseli, chronionym przez szkło szafirowe i działają na procesorze Kirin A1. Obudowę wykonano z tytanu. Różnią się tylko materiałem paska – Classic ma domyślnie pasek skórzany, zaś Sport wykonany z tworzywa sztucznego.

Jedną z najważniejszych zmian wpływających na komfort korzystania z tego zegarka jest możliwość ładowania bezprzewodowego za pomocą ładowarki indukcyjnej zgodnej ze standardem Qi.

Zastosowanie własnego systemu pozwoliło Huawei na obiecanie klientom 30 godzin pracy zegarków w trybie GPS (tak, smartwatche mają wbudowany moduł GPS) lub odtwarzania muzyki przez 24 godziny. To te same szacunkowe dane, które przekazywano podczas premiery poprzednika.

Huawei podało, że nawet pięciominutowe bezprzewodowe ładowanie ma pozwolić na dodatkowe 10 godzin użytkowania gadżetu, co może okazać się kluczowe, gdy ściągamy zegarek w biegu, tylko na chwilę.

Nowością w Huawei Watch GT2 Pro są ostrzeżenia meteorologiczne czy podawanie informacji o wchodzie i zachodzie słońca, a to może przydać się podczas wędrówek po górach, gdzie ściemnia się bardzo szybko.

Zegarek oczywiście może też monitorować aktywność fizyczną w trybie ponad 100 aktywności, mnierzyć saturację krwi, puls czy śledzić sen. Jest też wodoodporny do 5 ATM, co oznacza, że można z nim nurkować do 50 m przez 10 minut.

Huawei Watch GT2 Pro ma kosztować:

  • 329 euro w wersji Sport
  • 349 euro w wersji Classic

Smartwatch powinien być dostępny do kupienia jeszcze we wrześniu.

Cena Huawei Watch Fit

Na konferencji Huawei pojawiła się też informacja o globalnej premierze Huawei Watch Fit. Zegarek ten zaprezentowano po raz pierwszy niespełna dwa tygodnie temu.

Smartwatch ma prostokątny ekran o przekątnej 1,4 cala i rozdzielczości 280 x 456 pikseli, wyposażono go w moduł GPS, czujnik saturacji krwi oraz baterię, która ma wytrzymać nawet 10 dni pracy (do 12 godzin przy włączonym GPS).

Smartwatch i informacje wyświetlane użytkownikowi mają być wysoce konfigurowalne, a ponadto będzie on miał dostęp do ponad 200 gotowych tarcz.

Huawei Watch Fit będzie można kupić za 129 euro, jeszcze we wrześniu.