(fot. Apple)

Apple Watch series 6 z paskiem Single Loop i budżetowy Watch SE – oto dwa nowe smartwatche z Cupertino

Firma Tima Cooka na wrześniowej konferencji przedstawiała nowego Apple Watcha, a dokładniej dwa modele: Apple Watch seris 6 i Apple Watch SE. Pierwszy to topowy wariant, drugi skierowany jest dla mniej wymagających klientów.

Reklama

Apple Watch series 6

Nie mamy do czynienia ze znaczącą zmianą wzornictwa. Apple trzyma się „kwadratowej” koperty i nic nie zapowiada, aby miało się to zmienić w ciągu najbliższych lat. Dostępne są jednak dwie nowe wersje kolorystyczne – series 6 będzie można bowiem zamówić w niebieskim kolorze, a także w czerwonym wydaniu z linii Product RED. Oczywiście nie zabrakło nowych tarcz, ale pojawią się one także na poprzednich modelach, razem z watchOS 7.

Apple Watch series 6
(fot. Apple)

Nową funkcją, o której mogliśmy usłyszeć już wcześniej, jest możliwość pomiaru poziomu tlenu we krwi. Pomiar potrwa 15 sekund. Zebrane dane będzie można przeglądać z poziomu samego Watcha, jak i aplikacji Zdrowie na iPhonie.

Reklama
(fot. Apple)

Odczuwalną zmianą ma być nowy procesor – Apple S6. Firma zaznacza, że ma on oferować o 20% wyższą wydajność względem poprzednika. Warto tutaj dodać, że już układ z series 5 zapewniał naprawdę topową wydajność.

Apple Watch series 6
(fot. Apple)

Podobnie jak poprzednie generacje, Apple Watch series 6 dostępnych jest w dwóch podstawowych rozmiarach, różniących się wielkością koperty i przekątną wyświetlacza. Nadal mamy do czynienia z ekranem wykonanym w technologii OLED.

Apple Watcha series 6 będzie można zamówić z nowym paskiem Solo Loop – bez jakichkolwiek zapięć. Pasek będzie się rozciągał i dopasowywał do nadgarstka. Przeznaczony jest raczej dla osób aktywnych fizycznie.

Apple Watch SE

Firma Tima Cooka pokazała także drugi model Watcha, skierowany dla mniej wymagających klientów. Oczywiście jego zaletą będzie niższa cena. W założeniach ma on zastąpić model series 3, który zdążył się już zestarzeć.

Co ciekawe, series 3 nie zniknie z oferty, przynajmniej na razie (fot. Apple)

Warto zaznaczyć, że otrzyma on wzornictwo zbliżone do droższych wariantów. Klienci zyskają więc dostęp do większych ekranów, które otoczone są mniejszymi ramkami. Nie zabrakło usprawnień we wnętrzu – Apple Watch SE ma oferować dwukrotnie wyższą wydajność względem series 3.

Apple Watch series 6 i Watch SE – ceny

Ceny nowych smartwatchy Apple startują od:

 • Watch series 6 GPS – 399 dolarów,
 • Watch SE GPS – 279 dolarów.

Jaka będzie cena Apple Watcha SE i Apple Watcha series 6 w Polsce? Mam nadzieję, że niedługo się przekonamy!

 1. W kontekście updatu względem poprzednich generacji jest jak się spodziewałem – czekać na kolejny, gdyż największe zmiany pojawiają się przy nowym wyglądzie. Co mi się na pewno podoba to niwe wersje kolorystyczne i paski Solo Loop – biore niebieski?

 2. Apple Watch series 6 to po prostu ewolucja, z Apple Watcha series 5 nie ma co się przesiadać.

  Teraz każdy wedle swoich preferencji musi sobie odpowiedzieć czy bardziej potrzebuje always on display (AW5) czy nowego SE, itp.

  Warianty, rozmiary, AW3, 4, 5, 6. Naprawdę spory wybór.

  (Tak wiem, AW5 już nie jest sprzedawany przez Apple, ale to nie znaczy, że wyparuje u wielu resellerów.)

  1. Ja zastanawiam się nad przesiadką z series 4. Jakby udało się sprzedać w fajnej cenie, to biorę series 6.

   1. Tak, Always On Display robi dużą robotę. O wiele swobodniej zerka się na zegarek, znacznie naturalniej, i w czasie ćwiczeń również bez żadnych dodatkowych ruchów, które nie są tymi, które aktualnie ćwiczymy nie trzeba robić, bo też jest wszystko aktywnie naliczane i wyświetlane.

 3. Tak się zastanawiam czy AW5 nie mógłby spokojnie mierzyć poziomu tlenu we krwi. Jak pamietam Huawei GT2 nie miał tej funkcji i została dodana w aktualizacji. Myślę że pakiet sensorów w AW5 jest porównywalny z tymi Huawej Watch GT2.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama