Watch GT 2 może być pierwszym smartwatchem Huawei z serii GT, przez który będzie można rozmawiać

Premierę zaplanowano na 19 września

Huawei już drugi rok z rzędu na IFA zaprezentował nowe kolory aktualnego flagowca z serii P i nowy procesor (Kirin 990), który będzie napędzał nadchodzące modele z serii Mate. Na prawdziwe nowości będziemy musieli poczekać do 19 września, kiedy to firma pokaże światu nie tylko smartfony Mate 30, ale – jak to zostało właśnie potwierdzone – również zegarek Huawei Watch GT 2.

Na temat zbliżającej się coraz większymi krokami konferencji Huawei mówi się dużo w aspekcie braku androidowych aplikacji na Mate 30. Pokusiłam się nawet o tezę, że premiera tego modelu w Polsce, jak i w Europie, może być przez to zagrożona. Czy tak będzie – okaże się już za kilkanaście dni. Tymczasem zostawiając premierę smartfonów nieco z boku, dowiedzieliśmy się, że tego samego dnia zaprezentowana zostanie nowa generacja smartwatcha Huawei – Watch GT 2.

Reklama

To daleko idący wniosek, ale… premiera Huawei Mate 30 w Europie może być zagrożona

Jego sercem będzie procesor Kirin A1, który odpowiada również za pracę słuchawek Freebuds 3. Zagraniczne media spekulują, że zegarek będzie wyposażony w GPS i pulsometr, jak również akumulator o pojemności 445 mAh, głośnik i mikrofon, co sugeruje możliwość wykonywania połączeń głosowych, czego żaden z dotychczasowych modeli Huawei z serii GT nie oferował.

Huawei Watch GT 2 ma być dostępny w dwóch wersjach, tj. klasycznej i sportowej. A wyglądać, sądząc po zdjęciach wrzuconych do sieci przez Rolanda Quandta, mają bardzo podobnie do Watcha GT i Watcha GT Active.

źródło: GSMArena, WinFuture