Tak będzie wyglądał nowy smartwatch Huawei Watch GT 2

Niewielkie ulepszenia, nieco odchudzona konstrukcja – oto, czego spodziewamy się po nowym smartwatchu Huawei Watch GT 2.

Przecieki można dzielić na kilka typów, klasyfikując je za pomocą różnych czynników, takich jak pochodzenie informacji, jej wiarygodność czy jakość. Omawiany przypadek trzeba by było określić jako (najprawdopodobniej) niekontrolowane wydostanie się części firmowego komunikatu, dzięki czemu możemy przyjrzeć się bliżej prezencji nowego zegarka Huawei na grafikach całkiem dobrej jakości.

Reklama

Grafiki prasowe przedstawiają Huawei Watch GT 2, który ma mieć globalną premierę w tym miesiącu. Może to być pierwszy smartwatch działający na systemie HarmonyOS, więc tym bardziej ciekawi nas, co wkrótce pokażą Chińczycy, którzy raczej nie będą mogli polegać na systemie od Google – Wear OS.

Roland Quandt z WinFuture, który przekazał materiały, zwrócił uwagę na nieco zaktualizowaną konstrukcję zegarka i bardziej kompaktowy kształt. Bateria ma podobno zyskać kilka miliamperogodzin, osiągając 445 mAh. Biorąc pod uwagę fakt, że już pierwszy Watch GT potrafi wytrzymać nawet dwa tygodnie bez ładowania, można spodziewać się jeszcze dłuższego czasu działania. Gadżet ma zyskać zintegrowany mikrofon i głośnik. Wskazywałoby to na obsługę połączeń głosowych wprost z zegarka, ale nie wiadomo, czy przez LTE czy połączenie Bluetooth ze smartfonem.

Niektórzy, sądząc po zdjęciach, odnieśli wrażenie, że średnica okrągłej tarczy nieco się powiększyła, co zaowocowało nieznacznym odchudzeniem pierścienia, ale to będzie możliwe do weryfikacji po premierze, która będzie miała pewnie miejsce w tym samym terminie, co Huawei Mate 30, czyli 19 września.

Recenzja Huawei Watch GT – smartwatch o ograniczonych możliwościach, ale za to ze świetną baterią

źródło: WinFuture.de przez 9to5google