Huawei FreeBuds 3, czyli jak kopiować AirPodsy i prześcignąć pierwowzór

Wiele firm stara się podążać za popularnością jednego z najważniejszych akcesoriów Apple – za słuchawkami AirPods. Im więcej czasu mija od ich premiery, tym skuteczniejsi są inni producenci w ich imitowaniu, a części udało się już je pod pewnymi względami zostawić w tyle. Taki sam zamiar ma Huawei, które zaprezentowało FreeBuds 3.

Ogólny wygląd FreeBuds 3 nadal mocno przypomina AirPodsy, ale ich konstrukcja jest różna od produktu Apple na tyle, by pomówić o tych ważnych, odmiennych elementach.

Sama budowa słuchawek ma na przykład uniemożliwiać wiatrowi wpływanie na komfort odsłuchu (nawet podczas jazdy na rowerze z prędkością 20 km/h). O jakość dźwięku dba dedykowany układ audio, nazwany Kirin A1, obsługujący Bluetooth 5.1. Zużywa on aż o 50% mniej energii od układu H1 stosowanego przez Apple, co daje Huawei możliwość skupienia się na innych aspektach urządzenia, bez strachu o ich wpływ na apetyt chipu na prąd. Pchełki mają działać 4 godziny na jednym ładowaniu lub do 20 godzin po doładowaniu w etui. Procesor sprawia też, że opóźnienie dźwięku (np. w grach) wynosi tylko 190 ms. Dla porównania, AirPodsy mają opóźnienie 220 ms, a Galaxy Buds od Samsunga – 564 ms.

FreeBuds3 mają przetwornik 14 mm z dedykowaną mini tubą basową. Tym, co powinno robić wrażenie, jest fakt, że przy tak niewielkich rozmiarach słuchawki dysponują aktywną redukcję szumu, który zwykle jest zarezerwowany dla większych akcesoriów. Oprócz tego gadżet ma możliwość kontrolować hałas dochodzący do naszych uszu – można regulować poziom redukcji szumów dla każdej słuchawki osobno. Słuchawki wykryją też, gdy będziemy coś mówić i automatycznie wyłączą muzykę.

FreeBuds 3 będzie można kupić w wersji czarnej i białej. Wejdą do sprzedaży w tym roku, choć Huawei nie podaje żadnych szczegółów. Nie mamy też żadnych danych na temat ich ceny, ale nie spodziewałbym się, że będą tańsze niż równowartość 450 złotych, i to w Chinach – bez uwzględnienia podatków w Europie.

Bezprzewodowe słuchawki Huawei FreeBuds 2 Pro po cichu trafiły do sprzedaży. A zasługują na duży rozgłos

 

źródło: Huawei, Phone Arena