Huawei Watch Fit 2 smartwatch band
Huawei Watch Fit 2 (źródło: Huawei)

Huawei Watch Fit 2 od dziś do kupienia w Polsce. I to w atrakcyjnej promocji na start!

Huawei Watch Fit 2 zadebiutował w Europie równo trzy tygodnie temu. Od dziś smartwatch jest dostępny również w Polsce w trzech różnych wersjach. Co oferuje i ile kosztują poszczególne modele?

Specyfikacja Huawei Watch Fit 2

Smartwatch może pochwalić się ekranem AMOLED o przekątnej 1,74 cala i rozdzielczości 336×480 pikseli (336 ppi), który wyświetla nowy interfejs w kształcie szachownicy (dzięki czemu ma zapewniać jeszcze prostszą, dokładniejszą i bardziej intuicyjną obsługę). Wyświetlacz ma funkcję Always-On, a do tego jest możliwość pobierania dodatkowych tarcz i tworzenia własnych, w tym ustawienie zdjęcia (za pośrednictwem aplikacji Zdrowie).

Huawei Watch Fit 2 jest już dostępny w Polsce w trzech wersjach: Active z paskiem fluoroelastomerowym, Classic z białym, skórzanym paskiem oraz Elegant ze srebrną lub złotą bransoletą. Klienci w kraju nad Wisłą (przynajmniej na tę chwilę) nie kupią modelu Active z niebieskim paskiem i Classic z brązowym. Paski można natomiast swobodnie wymieniać na inne.

Huawei deklaruje, że Huawei Watch Fit 2 będzie na jednym ładowaniu pracował do 10 dni (przy typowym użytkowaniu) lub do 7 dni (przy intensywnym użytkowaniu). Ponadto smartwatch wspiera technologię szybkiego ładowania – pięciominutowe ładowanie ma zapewnić zapas energii na cały dzień działania.

Specyfikacja Huawei Watch Fit 2 obejmuje również moduł NFC w wersjach Classic i Elegant, pulsometr i funkcję pulsoksymetru (urządzenie wyśle powiadomienie, gdy wykryje zbyt niskie lub wysokie tętno spoczynkowe i zbyt niski poziom SpO2), a także monitorowanie cyklu menstruacyjnego i snu (algorytm TruSleep 2.0 nadzoruje i analizuje jego jakość – potrafi wykryć sześć najpopularniejszych problemów ze snem i podać wskazówki, jak poprawić jego jakość) oraz poziomu stresu (gdy będzie on zbyt wysoki, zegarek zasugeruje uspokajające ćwiczenia oddechowe).

Huawei Watch Fit 2 ma duże możliwości

Urządzenie oferuje nie tylko atrakcyjną specyfikację techniczną, ale też wiele przydatnych na co dzień funkcji, na przykład możliwość prowadzenia rozmów głosowych, szybkiego odpowiadania na wiadomości i importowanie listy kontaktów (po połączeniu ze smartfonem przez Bluetooth).

Ponadto Huawei Watch Fit 2 ma funkcję rozgrzewki ze wskazówkami głosowymi dla siedmiu treningów (bieganie na zewnątrz, bieganie na bieżni, jazda na rowerze na zewnątrz, jazda na rowerze wewnątrz, pływanie w basenie, pływanie na otwartym akwenie, skakanka) i w sumie obsługuje blisko 100 trybów treningowych.

Huawei Watch Fit 2 potrafi też śledzić lokalizację, ponieważ wyposażony jest w dwuzakresowy, pięciosystemowy GNSS, a to tego umożliwia import i eksport tras. Urządzenie oferuje także Wskaźnik zdolności biegowych, który analizuje wzrost, wiek, wagę, kondycję i doświadczenie użytkownika, aby stworzyć profesjonalny, spersonalizowany plan treningowy dla niego.

Ile kosztuje Huawei Watch Fit 2 w Polsce? Gdzie go można kupić? (cena, dostępność)

Klienci w Polsce mają do wyboru trzy wersje:

  • Active za 699 złotych,
  • Classic za 799 złotych,
  • Elegant za 999 złotych.

W ramach promocji na start każdy model można jednak kupić taniej:

  • Active za 599 złotych,
  • Classic za 699 złotych,
  • Elegant za 849 złotych.

Oferta promocyjna z niższymi cenami na start obowiązuje do 26 czerwca 2022 roku.

Huawei Watch Fit 2 dostępny jest w sklepie internetowym huawei.pl i stacjonarnym Huawei Warszawa w centrum handlowym Westfield Arkadia oraz RTV Euro AGD, Media Expert, Media Markt, x-kom, Komputronik, Neonet i Decathlon, a także w sieciach T-Mobile i Plus. Ponadto można go kupić w strefie marki na Allegro.