fot. Huawei Mobile

Za miesiąc Huawei zaprezentuje składany smartfon z własnym modemem 5G. To chyba będzie baaardzo drogi sprzęt…

W kwietniu zeszłego roku pojawiły się doniesienia, że Huawei zaprezentuje swój składany smartfon już w listopadzie 2018 roku, jednak niedługo potem producent oficjalnie poinformował, że zrobi to dopiero w 2019 roku. Dziś doprecyzował, że urządzenie zostanie pokazane na zbliżających się targach MWC 2019. Co więcej, przy okazji zdradził, iż na jego pokładzie znajdzie się też modem 5G.

Z dużym prawdopodobieństwem to Samsung zaprezentuje pierwszy na świecie składany smartfon z elastycznym wyświetlaczem. Koreańczycy zrobią to na konferencji, którą zaplanowali na 20 lutego 2019 roku. Wyprzedzić może ich tylko Lenovo, ponieważ według nieoficjalnych informacji w lutym trafi do sprzedaży składana konstrukcja pod marką Motorola RAZR.

Motorola, proszę, niech właśnie tak wygląda Twój składany smartfon – jestem zauroczony tym projektem

Prawdziwego wysypu składanych smartfonów możemy natomiast doświadczyć na zbliżających się targach MWC 2019. Nieoficjalnie mówi się, że swoją propozycję pokaże podczas tej imprezy Oppo, natomiast LG może zaprezentować dodatkowy wyświetlacz, doczepiany w jakiś sposób do LG G8 ThinQ.

Huawei zaś oficjalnie dziś zapowiedział, że na targach MWC 2019 zaprezentuje składany smartfon. Co więcej, urządzenie zostanie jednocześnie wyposażone w nowiutki modem 5G Balong 5000 produkcji własnej, który będzie współpracował z flagowym procesorem HiSilicon Kirin 980. Może to być więc pierwsza tego typu konstrukcja, obsługująca łączność 5G, ponieważ na razie nic nie wskazuje na to, aby którykolwiek z konkurentów zdecydował się na takie połączenie.

fot. Huawei Mobile

Składany smartfon Huawei zapowiada się więc naprawdę intrygująco, pomimo że nie mamy pojęcia, jak może on wyglądać. Możemy mieć jednak pewność, że z uwagi na składaną konstrukcję i obecność modemu 5G będzie on piekielnie drogi, gdyż obie innowacje są dosyć kosztowne.

Na razie nie wiadomo też, w jakich krajach składany smartfon Huawei trafi do sprzedaży. Tego zapewne dowiemy się na konferencji producenta, którą marka zaplanowała na 24 lutego 2019 roku na godzinę 14:00. Wstępnie mówi się, że urządzenie będzie dostępne do kupienia najwcześniej w kwietniu.

Polecamy również:

To będzie smartfon składany z dwóch stron – Xiaomi oficjalnie odkrywa karty

Źródło: Huawei Mobile przez Android Police; Reuters