Samsung składany smartfon (fot. Samsung)

Składany smartfon Samsunga będzie dostępny w Europie, tylko ta cena… Taka trochę wysoka

Nieuchronnie zbliża się premiera składanego smartfona Samsunga i prawdopodobnie będzie on tzw. gwoździem programu podczas konferencji, którą producent zaplanował na 20 lutego 2019 roku. Coraz więcej wskazuje na to, że urządzenie trafi do sprzedaży również w Europie, lecz jego cena niestety nie będzie należeć do najniższych.

Składany smartfon Samsunga ma spore szanse zyskać miano najbardziej innowacyjnego urządzenia zaprezentowanego w 2019 roku. Nie należy jednak zapominać, że nie tylko on szykuje taki sprzęt. Podobne konstrukcje przygotowują bowiem także Lenovo i Motorola oraz Oppo. Nie można też wykluczyć, że swoje propozycje pokażą w niedalekiej przyszłości również inni producenci.

Reklama

Składany smartfon Samsunga w Europie

Coraz więcej wskazuje na to, że składany smartfon Samsunga będzie dostępny również w Europie. Jakiś czas temu pojawiła się informacja, że urządzenie pojawi się (na wyłączność) w ofercie jednego z brytyjskich operatorów, EE. Najnowsze doniesienia sugerują, że będą go mogli też kupić mieszkańcy Włoch.

Jak bowiem donosi włoski serwis TuttoAndroid, składany smartfon Samsunga ma trafić do sprzedaży w tym kraju pod koniec marca lub najpóźniej na początku kwietnia 2019 roku. Jednocześnie źródło dotarło do informacji, że urządzenie będzie kosztować nawet około 2000 euro. Przy obecnym kursie jest to równowartość ~8550 złotych.

Podana powyżej cena jest bardzo prawdopodobna, bowiem niedawno jeden z wysoko postawionych pracowników Samsunga zadeklarował, że składany smartfon ma kosztować dwa razy więcej niż inteligentny telefon klasy premium. Galaxy S9+ startował w Europie z ceną 949 euro, a Galaxy Note 9 128 GB 999 euro, więc gdy pomnożymy to razy dwa, otrzymamy kwotę rzędu ~2000 euro.

Składany smartfon Samsunga w Polsce

Nie wiadomo jeszcze, czy składany smartfon Samsunga będzie dostępny w Polsce. Na razie nikt nie dotarł do takiej informacji, a pytanie o to polskiego oddziału producenta nie ma sensu, gdyż na pewno nie udzieli on satysfakcjonującej odpowiedzi. Jeśli jednak urządzenie nie pojawi się w naszym kraju, to ściągnięcie go z zagranicy nie powinno stanowić większego problemu. Oczywiście pod warunkiem, że ktoś jest gotowy zapłacić za nie tak astronomiczną kwotę.

Na koniec warto jeszcze dodać, że Samsung zamierza wyprodukować co najmniej jeden milion egzemplarzy swojego składanego smartfona. Czy to dużo, czy mało – oceńcie sami.

Polecamy również:

Rozbijcie swoje świnki skarbonki, jeśli chcecie kupić Samsungi Galaxy S10 lub S10+. Będą droższe niż Galaxy S9 i S9+

Źródło: TuttoAndroid