Czeka nas wysyp składanych smartfonów – za miesiąc swoją propozycję może pokazać też Oppo

Producenci nieustannie nas zaskakują. Wydawało się, że w najbliższym czasie tylko Samsung zaprezentuje składany smartfon (dokładnie 20 lutego 2019 roku). Niedawno jednak dowiedzieliśmy się, że wkrótce to samo zrobią też Lenovo wraz z Motorolą. Teraz okazuje się, że w przyszłym miesiącu swoją propozycję może pokazać również Oppo.

Można było pomyśleć, że najwięcej zmian w segmencie smartfonów zaszło w zeszłym, 2018 roku. Na dobre pożegnaliśmy bowiem klasyczny design inteligentnych telefonów. Zapanowała moda na jak największą bezramkowość i ostatnio doszliśmy do etapu, w którym producenci wycinają otwory w ekranach na kamerki do selfie i wideorozmów, aby uzyskać jak najwyższy współczynnik screen-to-body ratio.

Reklama

Dzięki zredukowaniu ramek producentom udało się zwiększyć przekątne wyświetlaczy bez znacznego zwiększania gabarytów całego urządzenia. W miarę jedzenia apetyt jednak rośnie i wygląda na to, że firmy chcą dać użytkownikom do dyspozycji jeszcze większą powierzchnię roboczą.

Gabarytów klasycznego smartfona nie można jednak zwiększać w nieskończoność, ponieważ w pewnym momencie zwyczajnie przestanie on być poręczny. Wyjściem z tej sytuacji jest właśnie składana konstrukcja, która może zrewolucjonizować segment inteligentnych telefonów.

Wkrótce czeka nas wysyp składanych smartfonów

Nie mamy wątpliwości, że 20 lutego 2019 roku Samsung zaprezentuje swój składany smartfon. Producent wielokrotnie dał to wyraźnie do zrozumienia i jeśli dobrze pójdzie, to będzie to pierwsza taka konstrukcja na rynku. W podobnym okresie ma bowiem zadebiutować w sprzedaży również składane urządzenie marki Motorola, które dołączy do legendarnej serii RAZR.

Motorola RAZR powróci jako składany smartfon. I może zadebiutować przed Samsungiem Galaxy Fold!

Segment składanych smartfonów może jednak rozrosnąć się znacznie szybciej niż nam się wydawało jeszcze do niedawna. Niewykluczone bowiem, że na targach MWC 2019, które odbędą się w Barcelonie za niewiele ponad miesiąc, swoją propozycję zaprezentuje także Oppo.

Producent właśnie oficjalnie zapowiedział swoją obecność na tej imprezie, natomiast kilka miesięcy temu Chuck Wang, Product Manager w Oppo, zasugerował, że marka wykorzysta targi MWC 2019 do zaprezentowania swojego składanego smartfona.

Na razie właściwie nic nie wiadomo na temat urządzenia Oppo. W zeszłym roku pojawiły się jednak doniesienia, że marka otrzymała testowe egzemplarze elastycznych wyświetlaczy od Samsunga, więc być może zdecyduje się na podobną konstrukcję, jak rywal z Korei Południowej.

*na zdjęciu tytułowym Oppo RX17 Pro

Źródło: GizmoChina