To będzie smartfon składany z dwóch stron – Xiaomi oficjalnie odkrywa karty

Kilka tygodni temu w sieci pojawił się film, który rzekomo przedstawiał składany smartfon Xiaomi. Nikt nie ręczył wtedy za jego autentyczność, więc do sprawy należało podejść z niewielkim dystansem. Teraz jednak, gdy prototypem urządzenia chwali się jeden ze dyrektorów Xiaomi, trudno podważać autentyczność tego projektu.

Składany smartfon Xiaomi istnieje naprawdę. I choć nie mamy żadnych informacji dotyczących spodziewanej specyfikacji, to dysponujemy filmem, opublikowanym przez jednego z dyrektorów firmy, Donovan Sunga.

https://www.facebook.com/donovansung/videos/10108954209683823/

Współzałożyciel Xiaomi, Lin Bin, oświadczył, że inżynierowie firmy pokonali kilka największych przeszkód na drodze do opracowania składanego ekranu. Chodziło między innymi o dobór odpowiedniego materiału, z którego wykonany jest elastyczny ekran, opracowanie jego odpowiedniej ochrony oraz dostosowanie interfejsu MIUI do nowych możliwości smartfona.

Urządzenie składa się z dwóch stron, by przekształcić się w bardziej kompaktowy sprzęt, bardziej przypominający smartfona.

„Ta symetryczna, podwójnie złożona forma, doskonale łączy możliwości tabletu i telefonu komórkowego, co jest nie tylko praktyczne, ale też piękne.”
– Lin Bin, prezes Xiaomi

Na filmie widać, że po złożeniu, część tylna wyświetlacza nie wyłącza się, ale firma twierdzi, że naprawi to w kolejnej wersji prototypu.

Xiaomi zdradziło, że jeśli ludzie będą zainteresowaniu tego typu sprzętem, to rozważone zostanie wprowadzenie takiego modelu do masowej produkcji. Prosi też fanów o nazwę dla składanego smartfona.

Jeśli tak dalej pójdzie, to 2019 rok będziemy mogli z powodzeniem nazwać rokiem składanych smartfonów. Oczywiście o ile Samsung, Motorola, Oppo i inni zainteresowani zaprezentowaniem takiego urządzenia, rzeczywiście to zrobią.

Składany smartfon Samsunga będzie dostępny w Europie, tylko ta cena… Taka trochę wysoka

źródło: Donovan Sung przez fonearena