bez etui

Huawei dementuje plotki. Będą aktualizacje i nowe smartfony

W maju 2019 roku rząd Stanów Zjednoczonych nałożył na Huawei zakaz utrzymywania kontaktów handlowych z amerykańskimi firmami. Z tego powodu pojawiło się wiele plotek – producent chce z nimi walczyć, dlatego (ponownie) postanowił wyjaśnić i sprostować kilka istotnych dla użytkowników kwestii.

Jeszcze kilka lat temu nikt nie podejrzewał, że Huawei stanie się drugim co do wielkości producentem smartfonów na świecie. Co więcej, firma nie poprzestała tylko na urządzeniach mobilnych, bowiem tworzy również naprawdę niezłe laptopy. Niestety, w maju 2019 roku Stany Zjednoczone wpisały Huawei na tzw. czarną listę, przez co chiński producent nie może współpracować z amerykańskimi firmami. W związku z powyższym pojawiło się wiele niedomówień i plotek – Huawei chce z nimi walczyć.

Problemy Chińczyków spowodowały, że wiele osób zaczęło się martwić o swoje urządzenia. Co więcej, istnieje obawa, że Huawei nie będzie mógł zaktualizować swoich smartfonów i tabletów do nowszych wersji Androida. Pod koniec maja 2019 roku ukazała się jednak wiadomość, że amerykański gigant przywraca licencję na swój system na okres 90 dni. Dodatkowo, niedawno wyciekły wiarygodne informacje, które wskazują na to, że producent testuje najnowszą odsłonę swojej nakładki EMUI w wersji 10 na podstawie Androida Q.

Niemiecki oddział Huawei postanowił stworzyć stronę, która dementuje najczęściej powtarzające się plotki i obawy użytkowników. Na razie dostępna tam jest lista siedmiu stwierdzeń wraz z oficjalnymi odpowiedziami:

Wkrótce użytkownicy urządzeń Huawei stracą możliwość korzystania z aplikacji takich, jak WhatsApp, Facebook czy Instagram.

Na wszystkich urządzeniach, które są dostępne w sprzedaży oraz zostały już sprzedane będzie w dalszym ciągu możliwość używania oraz pobierania aplikacji takich, jak np. Facebook.

Po przywróceniu urządzenia do ustawień fabrycznych użytkownik straci dostęp do usług oraz aplikacji Google.

Huawei zapewnia, że w dalszym ciągu będzie możliwość korzystania ze wszystkich usług oraz aplikacji Google, nawet po przywróceniu urządzenia do ustawień fabrycznych.

Urządzenia od Huawei nie będą otrzymywały aktualizacji

Smartfony i tablety, które zostały sprzedane lub są dostępne w sprzedaży, w dalszym ciągu będą otrzymywać aktualizacje zabezpieczeń i oprogramowania.

Android zostanie automatycznie odinstalowany z urządzeń Hauwei

Nie, system operacyjny nie zostanie odinstalowany.

Obecna sytuacja będzie miała wpływ na gwarancję urządzeń

Prawa użytkowników Huawei oraz sama gwarancja nie są związane z obecną sytuacją, a sam producent będzie w dalszym ciągu oferował wysokiej jakości obsługę.

Poprzez smartfony Huawei nie będzie można wykonywać połączeń głosowych

Nic się nie zmieni w zakresie funkcjonalności aktualnie znajdujących się na rynku tabletów i smartfonów.

Huawei nie będzie mógł sprzedawać smartfonów

Huawei nadal będzie sprzedawał smartfony i inwestował w badania, aby zaoferować użytkownikom jak najlepsze produkty.

Jak widać, posiadacze urządzeń Huawei mogą spać spokojnie. Jedyną niewiadomą pozostaje kwestia aktualizacji do Androida Q, jednak jej ewentualny brak (przyjmując najczarniejszy scenariusz) prawdopodobnie odczują wyłącznie zaawansowani użytkownicy, bowiem przeciętni nie przykładają do tego najmniejszej uwagi.

Co dalej ze smartfonami Huawei? Producent wyjaśnia

*Na zdjęciu tytułowym Huawei P30 Pro (pod linkiem znajdziecie recenzję tego modelu przygotowaną przez Kasię)

Źródło: Huawei Antwortet przez GizChina