Co dalej ze smartfonami Huawei? Producent wyjaśnia

Kiedy Stany Zjednoczone „siadły” na ZTE, jakoś niewiele osób się tym przejęło. Znacznie więcej zainteresowało się natomiast wpisaniem Huawei na tzw. czarną listę przez amerykańską administrację z prezydentem Donaldem Trumpem na czele. Sytuacja nieustannie się rozwija, ale wielu użytkowników urządzeń tej marki może zadawać sobie pytanie: co dalej? Producent postanowił wyjaśnić kilka kwestii.

Huawei przygotował specjalną stronę internetową (jest ona dostępna pod adresem https://www.huaweimatters.com/pl/), na której porusza wiele istotnych z punktu widzenia użytkowników sprzętów tej marki kwestii.

W pierwszej kolejności zainteresowani mogą zapoznać się z sekcjami „Kim jesteśmy?”, „Oświadczenie Huawei” i „Oświadczenia naszych Partnerów” (Google, Android). Dalej znajduje się zaś dział „Najczęstsze pytania”, w którym Huawei odpowiada na najbardziej palące kwestie dotyczące jego urządzeń.

fot. Huawei

Po pierwsze, Huawei będzie nadal zapewniać aktualizacje zabezpieczeń i będzie świadczył usługi posprzedażowe dla wszystkich smartfonów i tabletów marek Huawei oraz Honor – tych, które już zostały sprzedane i tych, które są obecnie dostępne w sprzedaży na całym świecie. Po drugie, użytkownicy już wypuszczonych na rynek urządzeń dalej będą mogli korzystać z usług Google oraz aktualizować wszystkie aplikacje poprzez Sklep Play.

Huawei odpowiedział również na pytanie o aktualizację do Androida Q, jednak raczej Was ona nie usatysfakcjonuje – Więcej szczegółów zostanie opublikowanych w przyszłych powiadomieniach o aktualizacji systemu. Producent poruszył też kwestię własnego oprogramowania – Android jest platformą „open source” i Huawei znacząco przyczynił się do jej rozwoju i popularyzacji na całym świecie. Huawei będzie nadal traktować priorytetowo rozwój i wykorzystanie ekosystemu Android. Jednocześnie zaprzeczył też plotkom, że zaprezentuje go już 24 czerwca.

Wśród najczęściej zadawanych pytań znalazło się też to o nowe urządzenia, które nie miały jeszcze swojej premiery. Odpowiedź na nie jest jednak raczej enigmatyczna i nie mówi zbyt wiele o planach producenta – Aktualnie skupiamy się na bieżącej ofercie i wsparciu klienta w zakresie użytkowania produktów, które zostały już sprzedane i są aktualnie w sprzedaży. O premierach nowych produktów będziemy informować na bieżąco.

 

*Na zdjęciu tytułowym Huawei P20 Pro, Mate 10 Pro i Mate 20 Pro

Źródło: Huawei