Co dalej ze smartfonami Huawei? Producent wyjaśnia | Tabletowo.pl

Co dalej ze smartfonami Huawei? Producent wyjaśnia

Dołącz do dyskusji 0

Kiedy Stany Zjednoczone „siadły” na ZTE, jakoś niewiele osób się tym przejęło. Znacznie więcej zainteresowało się natomiast wpisaniem Huawei na tzw. czarną listę przez amerykańską administrację z prezydentem Donaldem Trumpem na czele. Sytuacja nieustannie się rozwija, ale wielu użytkowników urządzeń tej marki może zadawać sobie pytanie: co dalej? Producent postanowił wyjaśnić kilka kwestii.

Huawei przygotował specjalną stronę internetową (jest ona dostępna pod adresem https://www.huaweimatters.com/pl/), na której porusza wiele istotnych z punktu widzenia użytkowników sprzętów tej marki kwestii.

W pierwszej kolejności zainteresowani mogą zapoznać się z sekcjami „Kim jesteśmy?”, „Oświadczenie Huawei” i „Oświadczenia naszych Partnerów” (Google, Android). Dalej znajduje się zaś dział „Najczęstsze pytania”, w którym Huawei odpowiada na najbardziej palące kwestie dotyczące jego urządzeń.

fot. Huawei

Po pierwsze, Huawei będzie nadal zapewniać aktualizacje zabezpieczeń i będzie świadczył usługi posprzedażowe dla wszystkich smartfonów i tabletów marek Huawei oraz Honor – tych, które już zostały sprzedane i tych, które są obecnie dostępne w sprzedaży na całym świecie. Po drugie, użytkownicy już wypuszczonych na rynek urządzeń dalej będą mogli korzystać z usług Google oraz aktualizować wszystkie aplikacje poprzez Sklep Play.

Huawei odpowiedział również na pytanie o aktualizację do Androida Q, jednak raczej Was ona nie usatysfakcjonuje – Więcej szczegółów zostanie opublikowanych w przyszłych powiadomieniach o aktualizacji systemu. Producent poruszył też kwestię własnego oprogramowania – Android jest platformą „open source” i Huawei znacząco przyczynił się do jej rozwoju i popularyzacji na całym świecie. Huawei będzie nadal traktować priorytetowo rozwój i wykorzystanie ekosystemu Android. Jednocześnie zaprzeczył też plotkom, że zaprezentuje go już 24 czerwca.

Wśród najczęściej zadawanych pytań znalazło się też to o nowe urządzenia, które nie miały jeszcze swojej premiery. Odpowiedź na nie jest jednak raczej enigmatyczna i nie mówi zbyt wiele o planach producenta – Aktualnie skupiamy się na bieżącej ofercie i wsparciu klienta w zakresie użytkowania produktów, które zostały już sprzedane i są aktualnie w sprzedaży. O premierach nowych produktów będziemy informować na bieżąco.

*Na zdjęciu tytułowym Huawei P20 Pro, Mate 10 Pro i Mate 20 Pro

Źródło: Huawei

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona