smartfon Huawei P50 Pro smartphone
Huawei P50 Pro (źródło: Huawei)

Znamy datę premiery topowego Huawei w Europie

Gdyby Stany Zjednoczone nie nałożyły swoich dotkliwych sankcji, czekalibyśmy już na rychłą premierę serii P60. Je debiut jest jednak odległy, ponieważ do Europy zmierza dopiero Huawei P50 Pro. Wiemy, kiedy najnowszy flagowiec producenta zostanie oficjalnie wprowadzony do sprzedaży na Starym Kontynencie.

Oto data premiery flagowego smartfona Huawei P50 Pro w Europie

Huawei P50 Pro został oficjalnie zaprezentowany 29 lipca 2021 roku w Chinach. Przez pół roku seria P50 była dostępna wyłącznie w ojczyźnie producenta, choć jeszcze przed jej premierą przedstawiciel marki zapowiadał, że trafi ona do sprzedaży na rynku globalnym.

W końcu się doczekaliśmy – niemiecki oddział producenta poinformował, że 26 stycznia 2022 roku odbędzie się „premiera nowego, flagowego produktu”, a dokładniej modelu P50 Pro. Co ciekawe, rychły debiut zapowiedzieli jedynie Niemcy, lecz nie będzie dla nas niespodzianką, jeśli jest to termin dla całej Europy – na oficjalne potwierdzenie tych przypuszczeń przez polski oddział wciąż jednak czekamy.

Huawei P50 Pro teaser data premiery w Europie
źródło: HUAWEI Mobile DE

Zastanawiające jest jednak, że niemiecki oddział producenta wspomina jedynie o modelu P50 Pro, a o P50 Pocket już nie. Niedawno pojawiły się informacje na temat cen obu smartfonów w Europie, dlatego spodziewaliśmy się, że firma wprowadzi oba na Stary Kontynent w tym samym momencie. Wygląda jednak na to, że nie i na składaka z klapką jeszcze poczekamy.

Jak długo – trudno powiedzieć, natomiast już teraz wiemy, że oba modele z serii P50 nie będą tanie. Według ostatnich, nieoficjalnych doniesień, P50 Pro ma kosztować w Europie 1199 euro (równowartość ~5450 złotych), a P50 Pocket ~1600 euro (~7260 złotych). Producent będzie się zatem musiał bardzo mocno wysilić, aby namówić klientów na zakup nowych high-endów.

smartfon Huawei P50 Pro smartphone
źródło: Huawei

Szczególnie w przypadku składanego P50 Pocket może to być trudniejsze, ponieważ smartfon będzie kosztował zdecydowanie więcej niż Samsung Galaxy Z Flip 3, którego aktualnie można kupić już za 4299 złotych. 3000 złotych to ogromna różnica, tym bardziej, że mowa tu o urządzeniu bez wsparcia dla obsługi sieci 5G, a klienci tego oczekują nawet już po modelach za ~1000 złotych.