Huawei P40 Lite w nowym kolorze wygląda jakby luksusowo

Huawei P40 Lite był jednym z pierwszych smartfonów ze średniej półki w Polsce, bazującym na Huawei Mobile Services. Model ten kusi przede wszystkim wyjątkowo atrakcyjnym stosunkiem ceny do oferowanych przez niego możliwości. Jego producent wprowadza dziś na polski rynek nową wersję kolorystyczną, za którą jednak trzeba zapłacić więcej niż za pozostałe.

Reklama

Huawei P40 Lite jest wyjątkowo tani, jak na smartfon z takim wyposażeniem. Z jego ceną było jednak małe zamieszanie, ponieważ początkowo Huawei komunikował, że zamierza go sprzedawać za jedyne 999 złotych wyłącznie podczas przedsprzedaży, ale bardzo szybko poinformował, że będzie to jego cena regularna w oficjalnej polskiej dystrybucji.

Jakiś czas temu, przy okazji polskiej premiery m.in. nowego laptopa MateBook X Pro 2020 i smartfonów z serii Y, Huawei poinformował, że P40 Lite sprzedaje się w Polsce bardzo dobrze (był nawet liderem w swojej klasie), więc wygląda na to, że brak GMS nie jest aż tak odpychający, jak niektórzy mogliby myśleć.

Huawei P40 Lite w nowym kolorze Metaliczny Szary

Smartfon od początku jest dostępny w Polsce w bardzo przyjemnych dla oka wersjach kolorystycznych. Dla fanów klasyki jest czarna ze złotymi elementami, a szczególnie dla pań perłowo-różowa (widoczna na zdjęciu tytułowym). Do tego jest jeszcze zielona, prywatnie moja ulubiona z uwagi na moją słabość do tego koloru.

Dziś Huawei poinformował o wprowadzeniu do Polski nowego wariantu kolorystycznego P40 Lite o nazwie Metaliczny Szary. Na renderach prezentuje się bardzo elegancko, wręcz luksusowo, bowiem mimowolnie przywodzi na myśl dużo droższe P40 i P40 Pro, które od początku są dostępne w bardzo podobnym wydaniu.

smartfon Huawei P40 Lite w kolorze Metaliczny Szary
Huawei P40 Lite Metaliczny Szary (źródło: Huawei)

Jeśli chodzi o specyfikację, to nie ma się co tutaj specjalnie rozwodzić, bowiem jest ona identyczna, jak w pozostałych wersjach kolorystycznych – zmiany zaszły jedynie na zewnątrz, aczkolwiek nie tylko.

Okazuje się bowiem, że Huawei P40 Lite w nowym kolorze Metaliczny Szary jest droższy niż pozostałe wersje kolorystyczne – rekomendowaną cenę smartfona ustalono na 1099 złotych, więc jest ona o 100 złotych wyższa. Za ten „luksusowy” wygląd trzeba zatem ekstra dopłacić.

smartfon Huawei P40 Lite w kolorze Metaliczny Szary
Huawei P40 Lite Metaliczny Szary (źródło: Huawei)

Smartfon w srebrnym wydaniu jest już dostępny w sieci Media Expert oraz w oficjalnym sklepie internetowym Huawei (huawei.pl) i stacjonarnym Huawei Warszawa w centrum handlowym Westfield Arkadia.

Kup Huawei P40 Lite w kolorze metaliczny szary

Recenzja Huawei P40 Lite