Ludzie boją się, że nie będzie aktualizacji dla smartfonów Huawei, a tu PYK – poprawki dla P30 i P30 Pro

Kwestia niejasnej przyszłości Huawei oraz braku współpracy tej firmy z amerykańskimi przedsiębiorstwami zasiewa niepewność w sercach właścicieli smartfonów tego producenta. Choć zapewnia on, że poprawki i uaktualnienia nadal będą wydawane, to nie wszyscy są skłonni wierzyć w tego typu obietnice. Niech więc przemówią czyny: Huawei P30 i P30 Pro właśnie dostają aktualizacje działania aparatu.

Zarówno właściciele Huawei P30, jak i posiadacze P30 Pro raportują, że otrzymują na smartfony powiadomienia dotyczące nowej paczki poprawek, możliwej do pobrania w trybie OTA (Over-The-Air). Nie są to żadne rewolucyjne modyfikacje, a przede wszystkim poprawki działania aparatu, które można streścić w kilku zdaniach:

  • Poprawiono jakość zdjęć aparatu głównego. Kolory są bardziej naturalne i autentyczne.
  • Rozwiązano problem związany z nieprawidłowym odtwarzaniem filmów zarejestrowanych aparatem przednim.
  • Dodano możliwość zarejestrowania drugiej twarzy do odblokowywania smartfona.
  • Umożliwiono wyświetlanie wiadomości i powiadomień na zablokowanym ekranie z tapetą animowaną.
  • Dodano poprawki zabezpieczeń Google z maja 2019 roku.

Zarówno w wypadku Huawei P30, jak i P30 Pro, aktualizacja nosi oznaczenie 9.1.0.161(C432E4R2P2) i potrzebuje około 330 MB miejsca na urządzeniu, by mogła zostać pobrana.

Huawei będzie zapewniać poprawki i aktualizacje swoich smartfonów przynajmniej do 19 sierpnia. Do tego czasu powinna wyjaśnić się sprawa dotycząca tego, czy Google zostanie uprawnione do przedłużenia świadczenia usług na rzecz Huawei. W międzyczasie chiński gigant elektroniki z pewnością zadba o to, by wyprodukowane dotąd sprzęty miały dostęp do aktualnego oprogramowania.

Nawet zakładając najczarniejsze scenariusze, w których Huawei traci możliwość korzystania z usług Google, Chińczycy przygotowani są na ewentualność posługiwania się własnym sklepem z aplikacjami, a nawet opracowanym przez siebie mobilnym systemem. Co przyniesie przyszłość? Cóż, na pewno kolejne aktualizacje smartfonów Huawei, natomiast zobaczymy, jaką one będą miały formę nadchodzącej jesieni.

Huawei P30 Pro to nie tylko zdjęcia. Co z wideo?

dzięki Kasia za zrzuty ekranu :)