A jednak! Huawei Mate 30 Pro oficjalnie trafi do Polski!

Od momentu premiery tegorocznego flagowca giganta z Shenzhen – Huawei Mate 30 Pro – trwały spekulacje, czy trafi on do oficjalnej sprzedaży w Europie i w Polsce. Sytuacja właśnie została wyjaśniona – Huawei zaprasza na polską prezentację swojego najbardziej zaawansowanego technologicznie smartfona.

Reklama

O Huawei Mate 30 Pro powiedziane zostało właściwie wszystko. Większość polskich redakcji technologicznych zdążyła go, pobieżnie lub bardziej szczegółowo, przetestować i przedstawić swoją opinię. Zainteresowani, którzy chcieli mieć flagowca spod znaku Huawei kupili powszechnie dostępnego P30 Pro albo na własną rękę pozyskali Mate 30 Pro z kraju, w którym ten był oficjalnie dystrybuowany. Pozostawała jedynie wątpliwość kiedy i czy w ogóle telefon będzie dostępny w Polsce. Teraz wiemy, że będzie, i to zapewne już niedługo.

Reklama

 

Data konferencji prasowej zapowiadającej wdrożenie Mate 30 Pro do sprzedaży w Polsce ustalona została na 6 grudnia. Zapewne właśnie wtedy dowiemy się, kiedy flagowiec trafi na półki sklepowe rodzimych sprzedawców elektroniki, oraz, co najbardziej istotne, w jakiej cenie rekomendowanej.

Demonstracja możliwości Huawei Mobile Services

Telefon, którego polska prezentacja będzie miała początkiem grudnia, stał się wręcz ikoną perypetii chińskiej firmy z administracją Stanów Zjednoczonych, która wprowadziła ograniczenia w możliwości współpracy z amerykańskimi partnerami. Z powodu tej niejasnej sytuacji, w telefonie nie znajdziemy chociażby usług dostarczanych przez firmę Google. Urządzenie pracujące pod kontrolą Androida, pozbawione Sklepu Google Play, Google Pay czy Google Maps wydaje się nie mieć racji bytu na terenie Europy. Tymczasem Huawei postanowił odwrócić sytuację na swoją korzyść i wykorzystać swój potężny smartfon do zademonstrowania możliwości autorskich usług mobilnych, w tym sklepu Huawei AppGallery.

W treści zaproszenia, jakie otrzymaliśmy od firmy Huawei, znalazła się informacja o tym, że telefon wykorzystuje możliwości Huawei Mobile Services. W praktyce oznacza to połączenie potężnej specyfikacji technicznej z autorskimi rozwiązaniami firmy, które zastąpiły usługi dostarczane przez Google. Huawei Mate 30 Pro pozwoli więc organoleptycznie przekonać się, czy Android bez usług Google może mieć sens oraz sprawdzić, na czym obecnie stoją Chińczycy w kwestii rozwoju własnego ekosystemu.

Po więcej informacji zapraszamy już w dniu premiery, 6 grudnia.

Źródło: informacja prasowa, Huawei