źródło: Huawei

Huawei promuje AppGallery – są rabaty na rodzime aplikacje

Podczas zorganizowanej kilka tygodni temu w Warszawie konferencji przedstawiciele firmy Huawei poinformowali o zamiarach rozwoju własnego, niezależnego od Google sklepu z aplikacjami – AppGallery. Jak mówili, tak zrobili – właśnie startują promocje, obejmujące popularne i lubiane rodzime programy.

Rozpoczęta przez Huawei kampania marketingowa, w ramach której promowany jest autorski sklep z aplikacjami Huawei AppGallery, przebiega pod hasłem Dobrze jest mieć wybór. Co oczywiste, mowa o wyborze między Sklepem Google Play a Huawei App Gallery. Przewodnia grafika przedstawia dwie odsłony pozornie tego samego produktu, którym jest lód. Smakołyk symbolizujący Sklep Google Play jest mały, wodnisty, nieatrakcyjny wizualnie. Ten mający stanowić alegorię Huawei AppGallery jest sporo większy, składa się z kilku smaków i został bogato przyozdobiony. W założeniu wizualizacja ma przedstawiać, że u Huawei można dostać dokładnie ten sam produkt, tylko w zdecydowanie bardziej atrakcyjnej formie.

Reklama

Barwna ilustracja podparta została konkretnymi przykładami aplikacji, w przypadku których użytkownik zyska więcej, jeżeli zdecyduje się na pobranie ich ze sklepu Huawei:

  • IPLA – osoby, którą zainstalują aplikacje najpopularniejszego, polskiego serwisu VoD otrzymają miesięczny, darmowy dostęp do programów telewizyjnych w wersji Premium.
  • WP Pilot – instalacja z AppGallery skutkuje otrzymaniem vouchera na 14 dni darmowego dostępu do ponad 30 programów TV, w tym kanałów filmowych, na terenie całej Unii Europejskiej.
  • Empik Go – dla pobierających ze sklepu Huawei przewidziano trzydzieści dni wolnego od opłat dostępu do e-booków i audiobooków. Należy się jednak spieszyć – oferta została ograniczona do pierwszych 10 000 użytkowników.
  • Allegro – korzystanie z aplikacji zainstalowanej przez AppGallery poskutkuje otrzymaniem 10 Monet Allegro. Pierwsze 5 otrzymać można za samo pobranie aplikacji, następne przydzielane jest po dokonaniu pierwszego zakupu za jej pośrednictwem. Monety można wykorzystać na kolejne zakupy.
Huawei P30 Pro Android 10 EMUI 10
Huawei P30 Pro z Androidem 10 i EMUI 10 (fot. Paweł Pobudejski)

Dla posiadaczy smartfonów Huawei i Honor, którzy dotychczas nie korzystali z AppGallery, producent przygotował krótką instrukcję uruchomienia promocji:

Aby skorzystać ze specjalnych ofert, wystarczy zalogować się na urządzeniu mobilnym Huawei przy pomocy ID Huawei (osoby, które nie posiadają ID Huawei, a mają smartfon marki, mogą bezpłatnie je założyć wchodząc w Ustawienia urządzenia). W kolejnym kroku należy wejść do sklepu z aplikacjami Huawei AppGallery i ściągnąć jedną lub więcej spośród aplikacji objętych ofertą: Allegro, Empik Go, IPLA i WP Pilot. W kolejnym kroku wystarczy kliknąć w sekcję „Prezenty”, która znajduje się na karcie aplikacji, a następnie odebrać swój kupon i postępować dalej zgodnie z instrukcją.

Warto dodać, że to kolejna, w ostatnim czasie, promocja, zachęcająca do korzystania ze sklepu Huawei AppGallery. Poprzednio za korzystanie z niego można było dostać 20 zł do wydania w sklepie internetowym Huawei. Pisaliśmy o tym w tym miejscu.

Promocja obowiązuje do 31 grudnia lub do wyczerpania voucherów.

Źródło: informacja prasowa, Huawei