Huawei Mate 30 Lite – średniaki Huawei stają się niemal flagowcami

Średniaki Huawei zawsze wyróżniały się na tle konkurencji, szczególnie pod względem atrakcyjności stosunku ceny do oferowanych przez nie możliwości (najlepszym tego przykładem jest Huawei P8 Lite). I chociaż wydawałoby się, że jest granica, której nie da się już przekroczyć, aby nie wejść w segment high-endów, to Mate 30 Lite nie będzie wiele brakowało do flagowca.

Chociaż Huawei produkuje coraz ciekawsze i naszpikowane innowacjami flagowce, to prawda jest taka, że większość osób kupuje średniaki marki, bowiem są one zwyczajnie tańsze. Jednocześnie z roku na rok oferują większe możliwości i rozwiązania jeszcze do niedawna zarezerwowane dla high-endów.

Reklama

Niestety, aktualnie sytuacja Huawei nie jest najlepsza, ale można odnieść wrażenie, że niepewna przyszłość wcale nie zniechęca producenta do przygotowywania nowych smartfonów. Ostatnio na rynku zadebiutowały modele z serii Nova 5, które są najbardziej „wybajerzonymi” średniakami marki w historii, a do tego przyniosły też sporo nowego (z procesorem HiSilicon Kirin 810 na czele).

Huawei Mate 30 Lite

Nie powiem, po premierze smartfonów z serii Nova 5 zastanawiałem się, czy Huawei będzie w stanie to przebić. Jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom – są na to spore szanse, bowiem nadchodzący Huawei Mate 30 Lite zapowiada się na naprawdę łakomy kąsek.

Jak sugeruje serwis ITHome, model ten może być dostępny na chińskim rynku jako Huawei Nova 5i Pro, bowiem obie nazwy przypisywane są do tego samego renderu, który mogliśmy oglądać już wczoraj. Nie byłaby to pierwsza taka sytuacja, aczkolwiek w przypadku Mate 10 Lite i Mate 20 Lite „chińskie odpowiedniki” sprzedawano jako smartfony z serii Maimang (odpowiednio: Maimang 6 i Maimang 7).

Huawei Nova 5i Pro a.k.a. Huawei Mate 30 Lite (fot. @evleaks)

Specyfikacja Huawei Mate 30 Lite

Jak widzicie powyżej, Huawei Mate 30 Lite zostanie wyposażony w ekran z otworem w lewym górnym rogu, pojemnościowy czytnik linii papilarnych i poczwórny aparat umieszczony na kwadratowej wyspie, przypominającą tę z Mate 20 i Mate 20 Pro. Serwis źródłowy informuje, że w tym modelu pojawi się kwartet 24 Mpix + 8 Mpix + 2 Mpix + 2 Mpix. Można więc spodziewać się – oprócz głównego oczka – obiektywu szerokokątnego, sensora do zbierania danych o głębi oraz obiektywu mającego za zadanie pomagać przy robieniu zdjęć macro.

Wyświetlacz IPS w Huawei Mate 30 Lite ma mieć przekątną 6,4 cala i rozdzielczość Full HD+ 2310×1080 pikseli. Smartfon zaoferuje też pojedynczy aparat 24 Mpix do selfie i rozmów wideo, akumulator o pojemności 4000 mAh ze wsparciem dla technologii szybkiego ładowania 20 W oraz 128 GB pamięci wbudowanej i – w zależności od wersji – 6 GB lub 8 GB RAM.

Sercem Huawei Mate 30 Lite ma być natomiast jeszcze pachnący nowością procesor HiSilicon Kirin 810, który zadebiutował na pokładzie modelu Huawei Nova 5.

Już jest: nowy procesor Huawei HiSilicon Kirin 810, wróg Snapdragona 730

Premiera Huawei Mate 30 Lite

Data premiery tego smartfona nie jest jeszcze znana, ale serwis źródłowy daje do zrozumienia, że zadebiutuje on przed Mate 30 i Mate 30 Pro. Jest to prawdopodobny scenariusz, bowiem z taką sytuacją mieliśmy już do czynienia w przypadku Mate 20 Lite, który został wprowadzony na rynek niemal dwa miesiące przed modelami z serii Mate 20.

*Na zdjęciu tytułowym Huawei Mate 20 Lite (pod linkiem znajdziecie jego recenzję przygotowaną przez Kasię)

Źródło: ITHome przez GizmoChina