Huawei Nova 5i Pro będzie kolejnym smartfonem z „kuchenką” na pleckach

Gdy świat zobaczył panel tylny Mate 20 i Mate 20 Pro, moduł aparatu głównego został przez wiele osób określony mianem… kuchenki, gdyż faktycznie przypomina jej płytę. Okazuje się, że podobne rozwiązanie zostanie zastosowane także w nadchodzącym Huawei Nova 5i Pro.

Chęć umieszczenia w smartfonie aparatu, który składałby się z więcej niż tylko jednego oczka, wymusza na producentach konieczność „zgrabnego” zaprojektowania modułu, aby nie tylko zajmował on możliwie jak najmniej miejsca, ale też wyglądał w miarę przyzwoicie i nie odstraszał przekombinowanym rozmieszczeniem obiektywów.

Reklama

Wiadomo – im więcej aparatów, tym trudniej pogodzić kwestie techniczne i względy wizualne. Kwadratowa wyspa, choć przez wiele osób nazywana jest złośliwie „kuchenką”, w rzeczywistości całkiem nieźle się sprawdza. Świadczy o tym nie tylko przywołany już przykład Mate 20 i Mate 20 Pro, ale także fakt, że po podobne rozwiązanie sięgnąć mają Apple i Google w swoich tegorocznych high-endach.

Google Pixel 4 w miętowym kolorze. To raczej nie uratuje jego wyglądu

Właśnie okazuje się, że Huawei także to zrobi, gdyż w nadchodzącym modelu Nova 5i Pro również pojawi się „kuchenka” na panelu tylnym. W przeciwieństwie jednak do Mate 20 i Mate 20 Pro, wszystkie cztery miejsca na kwadratowej wyspie zostaną zagospodarowane aparatami. Wskazuje na to fakt umieszczenia diody doświetlającej po prawej stronie modułu – chyba że jest to miejsce na laserowy autofokus, aczkolwiek w smartfonie z tej półki raczej bym się go nie spodziewał. Tym bardziej, że Huawei Nova 5i ma poczwórny aparat.

Huawei Nova 5i Pro (fot. @evleaks)

Powyższe rendery potwierdzają również, że Huawei Nova 5i Pro zaoferuje „klasyczny”, pojemnościowy czytnik linii papilarnych, który znajdzie się na panelu tylnym. Na przodzie widać natomiast ekran z otworem na aparat do selfie i rozmów wideo w lewym górnym rogu. Na dolnej krawędzi da się z kolei zauważyć port USB oraz 3,5 mm złącze słuchawkowe.

Na razie nie wiadomo, kiedy Huawei Nova 5i Pro oficjalnie zadebiutuje i jaką dokładnie zaoferuje specyfikację. Można się spodziewać, że będzie ona nieco mocniejsza niż lista parametrów w Huawei Nova 5i (który trafi do Europy jako Huawei P20 Lite 2019).

Polecamy również: premiera Huawei Nova 5, Nova 5 Pro i Nova 5i

Huawei strzela seriami: oto smartfony Nova 5, Nova 5 Pro i Nova 5i

*Na zdjęciu tytułowym Huawei Mate 20 Pro (pod linkiem znajdziecie jego recenzję przygotowaną przez Kasię)

Źródło: @evleaks