Huawei P Smart Z / fot. Kacper Żarski

Huawei przygotowuje ciekawe akcesoria do nowych „inteligentnych urządzeń”

Gdyby nie smartfony, segment akcesoriów prawdopodobnie nie rozwijałby się tak dynamicznie. Każdy szanujący się producent elektroniki wprowadza na rynek swoje własne, niekoniecznie dedykowane urządzeniom ze swojego portfolio (zob. OnePlus Sandstone Case do iPhone’ow 6 i 6S). Huawei przygotowuje jednak ciekawe (a w jednym przypadku dość intrygujące) etui do swoich nadchodzących nowości.

Serwis Android Authority dostrzegł, że w bazie Bluetooth SIG pojawiła się cała masa etui do „inteligentnych urządzeń” Huawei. Sugeruje to, iż będą się one komunikować ze sprzętami marki za pośrednictwem modułu Bluetooth, ponieważ w przeciwnym razie certyfikat tej organizacji raczej nie byłby im do niczego potrzebny.

Reklama

Do Bluetooth SIG Huawei wysłał etui do w sumie aż kilkudziesięciu inteligentnych urządzeń. Wśród nich znajdują się modele o oznaczeniach kodowych m.in. Audrey, Kelly, Elsa, Danube, Volga, Maxwell, Sulawesi i Wagner, które z dużym prawdopodobieństwem mogą okazać się smartfonami, gdyż przygotowano do nich „game case” (pol. etui do grania), „snorkeling case” (pol. etui do nurkowania) i „health case” (pol. etui zdrowotne).

Pierwsze z ww. może się okazać gamepadem podobnym do tego, który został stworzony do Honora 20 Pro. Drugie to zaś zapewne dedykowane akcesorium do kolejnych modeli, ponieważ case tego rodzaju opracowano już do Huawei Mate 20 Pro i Huawei P30 Pro. Największą zagadką jest jednak „health case”, ponieważ trudno sobie wyobrazić, jakie funkcje zdrowotne można zaimplementować w etui do smartfona.

Najpewniej nie należy się spodziewać, że wszystkie wymienione w bazie Bluetooth SIG urządzenia Huawei zostaną zaprezentowane w najbliższej przyszłości, gdyż jest ich zwyczajnie za dużo, pomimo że wszystkim przyznano certyfikat tego samego dnia (w minioną sobotę).

Bardzo możliwe jednak, że pierwsze akcesoria z ww. listy zobaczymy podczas premiery Mate 30 i Mate 30 Pro, ponieważ w ostatnim czasie producent od razu zapowiada szereg akcesoriów do swoich nowych smartfonów i innych urządzeń z portfolio.

*Na zdjęciu tytułowym Huawei P Smart Z (pod linkiem znajdziecie jego recenzję przygotowaną przez Kacpra)

Źródło: Bluetooth SIG przez Android Authority