Honor 20 Pro smartphone
Honor 20 Pro (fot. @LinusTech)

Honor na Gamescom 2019 – prezentuje gamepad dla smartfona Honor 20 Pro

Honor niekoniecznie musi od razu tworzyć osobny smartfon dla graczy, jak to zrobiło Xiaomi z Black Sharkiem. Dla tej podmarki Huawei wystarczy ogłoszenie nowej strategii względem gier mobilnych, która obejmuje rozszerzenie inicjatyw związanych z dodatkowymi akcesoriami i oprogramowaniem.

Podczas trwających targów gier Gamescom, Honor zaprezentował pierwszy przejaw nowego podejścia: gamepad dla smartfona Honor 20 Pro, podłączany do urządzenia przez USB typu C. Jeśli Gamepad nie będzie podłączony do smartfona przez kabel, 400-miliamperogodzinowa bateria powinna wystarczyć na grę przez kilka godzin. Ma sześć przycisków i joystick, by ułatwić rozgrywkę. Wygląda trochę jak połowa zestawu joy-conów z Nintendo Switch.

Reklama

Co ciekawe, USB-C potrzebne jest tylko po to, by dostarczyć gadżetowi energii, bo sama wymiana informacji między padem a smartfonem odbywa się za pomocą Bluetooth. Akcesorium kompatybilne jest z większością gier na rynku, które obsługują sterowanie w tym standardzie. Użytkownik będzie mógł dowolnie skonfigurować sobie przyciski dla poszczególnych tytułów, jeśli tylko zechce.

Na razie nie ma żadnych informacji na temat ceny Gamepada czy jego dostępności, choć zakładam, że skoro sprzęt pojawił się na targach w Niemczech, to powinien trafić na europejski rynek.

Nie tylko akcesoria

Gamepad nie jest jedyną pozycją na liście Honora dotyczącej gamingu – firma stawia na współpracę z innymi firmami przy tworzeniu oprogramowania dla smartfonowych graczy. Już na początku tego roku starano się poprawić czas gry na Honorze View 20, a teraz Honor stawia sobie nowe cele związane z innymi modelami telefonów. Producent twierdzi, że już teraz prowadzi rozmowy z wieloma dużymi i mniejszymi studiami tworzącymi gry, by udostępnić programistom dostęp do API swoich urządzeń. Powinno to pozytywnie wpłynąć na wydajność różnych tytułów na smartfonach Honora, choć nie ujawniono żadnych dodatkowych szczegółów.

Jest też druga strona medalu. W smartfonach Honora ma pojawić się folder o nazwie Gaming Arena, w którym będą „na start” zainstalowane różne gry. Już od wyjęcia smartfona z pudełka będzie w co grać, choć wielu obawia się, że będzie to typowy folder z bloatwarem. Cóż, pożyjemy, zobaczymy.

źródło: Android Authority, Neowin