smartfon HTC Desire 19s
HTC Desire 19s (źródło: HTC)

O, to HTC wciąż produkuje telefony? Nadchodzi model Desire 20 Pro

Minie jeszcze kilka lat i pamięć o smartfonach HTC zostanie kompletnie zatarta. W tym czasie firma będzie od czasu do czasu wydawać na rynek jakieś niedrogie lub średnio drogie urządzenia z Androidem. Taki pewnie będzie Desire 20 Pro.

Reklama

Uwaga, poniżej przedstawiam listę smartfonów, które w tym roku zaprezentowało HTC:

Reklama
  1. HTC Wildfire R70

Koniec listy.

Jak widać, Tajwańczycy znacznie bardziej przykładają się już teraz do zajmowania się działem wirtualnej rzeczywistości aniżeli do produkcji telefonów. Nawet nie ma już czego porównywać do „starych, dobrych czasów”, kiedy to człowiek z niecierpliwością wyczekiwał kolejnych dużych smatfonowych premier HTC. Teraz ograniczają się one do budżetowców czy propozycji ze średniej półki. O flagowcu, który mógłby rościć sobie pretensje do miana flagowca ani widu, ani słychu.

Jednak wiemy, że na najbliższe miesiące HTC przygotowuje premierę modelu Desire 20 Pro.

smartfon HTC Desire 19s
HTC Desire 19s (źródło: HTC)

Średnia półka bez emocji

Nieogłoszony smartfon HTC pojawił się w bazie danych Geekbench pod nazwą kodową Bayamo. Nie będzie to raczej demon prędkości: benchmark wskazuje na użycie procesora Qualcomm Snapdragon serii 6xx oraz 6 GB pamięci RAM.

Według człowieka odpowiedzialnego za dostarczenie tej informacji, Desire 20 Pro będzie wyglądał jak skrzyżowanie OnePlusa 8 Xiaomi Mi 10co nie jest w żaden sposób zniechęcające. Ma on także zachować port słuchawkowy.W gruncie rzeczy, może zapowiadać się na całkiem przyjemny sprzęt ze średniej półki – oczywiście o ile dane te okażą się prawdziwe.

Jak na razie HTC nie miało szansy popisać się smartfonami w tym roku. Model Wildfire R70 to typowy budżetowiec, więc na Desire 20 Pro będzie ciążyć wyjątkowo trudne zadanie ratowania wizerunku wspaniałego niegdyś producenta smartfonów. O ile jeszcze jest co ratować, bo poza najbardziej zagorzałymi fanami marki, mało kto pamięta o niej w kontekście twórcy dobrych urządzeń mobilnych.

Gdzie byłeś, kiedy HTC powoli szło na dno?

źródło: geekbench przez Slashgear
na zdjęciu głównym: HTC Desire 19s