Heroo Mobile logo
Heroo Mobile (źródło: Heroo Mobile)

Heroo Mobile to nowy operator komórkowy dla Waszych dzieci

Na polskim rynku operatorów komórkowych jest bardzo tłoczno – cały czas pojawiają się nowi, jak ostatnio na przykład Tijara Mobile i Caritas Łączy, a teraz do gry wchodzi również Heroo Mobile, który przygotował ofertę specjalnie z myślą o najmłodszych.

Każdy nowy operator stara się, a właściwie to musi czymś się wyróżnić, aby zwrócić na siebie uwagę i przyciągnąć klientów. OTVARTA deklaruje, że jest w pełni polską firmą, a dla Viva Mobile! taka działalność to kolejny sposób na zebranie środków dla fundacji. Heroo Mobile kieruje natomiast swoją ofertę do dzieci i ich rodziców.

Oferta Heroo Mobile

Co ciekawe, jak deklaruje operator, Heroo Mobile „to nie tylko telefonia – to cały Świat, bezpiecznie wprowadzający dziecko w nowe technologie”. Po włożeniu karty SIM na smartfonie syna/córki należy zainstalować dedykowaną aplikację (dostępna tylko na system Android), w którym może on/a stworzyć swój własny awatar.

Ponadto w programie czekają „ciekawe wyzwania i zadania, wyjątkowe ciekawostki na interesujące tematy” (można je wybrać z listy), a także „Mądrala Hirek, który będzie mówił śmieszne, ale i przydatne rzeczy”. Do tego ma on też podpowiadać sposoby na oderwanie się od telefonu i zajęcie się czymś znacznie ciekawszym/pożyteczniejszym (na przykład pomoc w obowiązkach domowych, m.in. sprzątaniu). Jeśli dziecko wypełni wyzwanie, otrzyma odznakę – powinno to zmotywować je do działania.

Heroo Mobile
Heroo Mobile (źródło: Heroo Mobile)

Rodzic też musi zainstalować dedykowaną aplikację na swoim smartfonie, która daje możliwość filtrowania nieodpowiednich treści i lokalizowania dziecka, a także ograniczenia korzystania przez niego z telefonu i wybranie aplikacji, do których może mieć dostęp.

Rodzice mogą również sprawdzić billingi swojego dziecka, autoryzować dokonywanie przez nie zakupy online i dostawać informacje, kiedy się oddali, ma słabą baterię lub wyłączy telefon. Ponadto znajdą w niej pomysły na wspólne spędzenie czasu z dzieckiem bez smartfona.

Oferta Heroo Mobile – cennik

Operator skupia się przede wszystkim na bezpieczeństwie dziecka i kontroli rodzicielskiej. Zainteresowani rodzice mogą wykupić jeden z pięciu pakietów:

  • Bohaterski: 60 minut na numery komórkowe i stacjonarne (wymienne na SMS-y) + 500 MB za 9 złotych miesięcznie na 24 miesiące,
  • Pomocny: 120 minut na numery komórkowe i stacjonarne (wymienne na SMS-y) + 1 GB za 19 złotych miesięcznie na 24 miesiące,
  • Kreatywny: nielimitowane rozmowy na numery komórkowe i stacjonarne, nielimitowane SMS-y + 3 GB za 29 złotych miesięcznie na 12 miesięcy,
  • Odkrywczy: nielimitowane rozmowy na numery komórkowe i stacjonarne, nielimitowane SMS-y + 5 GB za 39 złotych miesięcznie na 12 miesięcy,
  • Przyjazny: nielimitowane rozmowy na numery komórkowe i stacjonarne, nielimitowane SMS-y + 7 GB za 39 złotych miesięcznie na 6 miesięcy.

Jeśli oceniać sam cennik, nie jest to zbyt atrakcyjna oferta, jak na MVNO (wirtualnego operatora). W przypadku Heroo Mobile jest to jednak niejako dodatek do pozostałej funkcjonalności, która – jak wspomniałem – skupia się przede wszystkim na trosce o bezpieczeństwo dziecka i wyrabianiu w nim dobrych nawyków.

Aktualnie kartę SIM można zamówić wyłącznie przez oficjalną stronę internetową heroo.pl, ale w przyszłości startery pojawią się też w punktach stacjonarnych. Klienci mogą przetestować ofertę przez 30 dni i zrezygnować bez konsekwencji, jeśli jednak nie spełni ich oczekiwań. W każdej chwili można także zmienić pakiet na wyższy lub niższy.

Heroo Mobile świadczy swoje usługi z wykorzystaniem infrastruktury T-Mobile, ale w przyszłości planuje korzystać również z sieci innych operatorów.