sieć Viva! Mobile
Viva! Mobile (fot. Viva! Mobile)

Viva! Mobile to nowy operator komórkowy w Polsce z dość niecodzienną misją

Zupełnie nieoczekiwanie na polskim rynku telekomunikacyjnym pojawił się nowy operator, Viva! Mobile. Jego misja jest wyjątkowo oryginalna, bowiem część przychodów z abonamentu zostanie przeznaczona na działalność Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt „Viva!”.

Reklama

Po co powstała sieć Viva! Mobile?

Jako że działalność operatora będzie rządzić się niespotykanymi w tej branży zasadami, Fundacja Viva! postanowiła wyjaśnić, dlaczego zdecydowała się powołać do życia sieć Viva! Mobile.

Reklama

Jak można przeczytać na stronie operatora, „decyzja o powstaniu własnej sieci komórkowej została podjęta z myślą o zdobywaniu nowych środków na działalność Fundacji”. Według deklaracji, nawet 30% kwoty miesięcznego abonamentu zostanie przekazana Fundacji Viva! – rocznie mowa tu o sumie rzędu nawet 177 złotych, i to bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów przez klientów. W organizacji projektu pod nazwą Viva! Mobile pomogła firma Next Mobile, która wzięła na siebie wszystkie koszty zorganizowania całego przedsięwzięcia.

Fundacja Viva! – podsumowanie 2018 roku (fot. Fundacja Viva!)

Viva! Mobile – oferta

Klienci mają do wyboru cztery abonamenty komórkowe (Miś, Delfin, Lis, Lew) i dwa na internet mobilny (Dzik, Słoń). Jeśli chodzi o te pierwsze, to w każdym dostępne są nielimitowane rozmowy do wszystkich oraz nielimitowane SMS-y i MMS-y, a także pakiet internetu. Jego wielkość zależy od kwoty miesięcznego zobowiązania:

  • Miś (19,99 złotych miesięcznie) – 2 GB,
  • Delfin (39,99 złotych miesięcznie) – 10 GB,
  • Lis (49,99 złotych miesięcznie) – 20 GB,
  • Lew (59,99 złotych miesięcznie) – 30 GB.

Jeżeli zaś chodzi o internet mobilny, to oferta przedstawia się następująco:

  • Dzik (39,99 złotych miesięcznie) – 30 GB,
  • Słoń (49,99 złotych miesięcznie) – 100 GB w dzień + 200 GB w nocy.

We wszystkich przypadkach umowa podpisywana jest na czas nieokreślony, więc można ją wypowiedzieć w dowolnym momencie z zachowaniem 30-dniowego okresu wypowiedzenia. Na pierwszym rachunku doliczona zostanie także jednorazowa opłata aktywacyjna w wysokości 19,99 złotych.

Viva! Mobile świadczy swoje usługi w zasięgu sieci Plus. Zainteresowani mogą też bez problemu przenieść swój dotychczasowy numer do tego operatora. Obsługiwani będą zarówno klienci indywidualni, jak i firmowi.

Jeśli natomiast kogoś zastanawia, dlaczego poszczególne abonamenty zostały nazwane właśnie w taki sposób, odpowiedź znajdzie na stronie oferty Viva! Mobile (odnośnik w źródle).

Źródło: Viva! Mobile, Viva! Mobile