fot. Pexels, OTVARTA

Otvarta to nowy operator wirtualny na polskim rynku. Jaką ofertą kusi klientów?

Na polskim rynku pojawił się właśnie nowy operator wirtualny, który szczyci się tym, że jest polską firmą i płaci podatki w Polsce. Co więcej, deklaruje nawet, że dzięki temu „chce wspólnie z Klientami budować PKB naszej Ojczyzny”. Czym jednak będzie ich kusić, aby zdecydowali się dołączyć do sieci Otvarta?

Reklama

Muszę przyznać, że trochę bawi mnie fakt, że – jak wynika z deklaracji – na wskroś polska firma ma tak „niepolską” nazwę. Przynajmniej moim zdaniem powinna ona brzmieć „Otwarta”, ponieważ w typowo polskich słowach nie spotyka się literki „v”. To jednak jest w tym przypadku najmniej istotne, ponieważ najważniejsza jest oferta. A ta wygląda następująco.

Reklama

Abonament telefoniczny

 • O! Najtańsza! – nielimitowane rozmowy w sieci Otvarta + 60 minut do innych sieci + 300 MB internetu; umowa na czas nieokreślony – 7,99 złotych
 • O! Najlepsza! – nielimitowane rozmowy na numery komórkowe i stacjonarne + 2 GB internetu; umowa na czas nieokreślony – 13,99 złotych
 • O! Korzystna! – nielimitowane rozmowy na numery komórkowe i stacjonarne + nielimitowane SMS-y + 6 GB internetu; umowa na czas nieokreślony – 17,99 złotych
 • O! Pełna opcja! – nielimitowane rozmowy na numery komórkowe i stacjonarne + 2 GB internetu + roaming UE; umowa na 24 miesiące – 24,99 złotych
 • O! Mam wszystko! – nielimitowane rozmowy na numery komórkowe i stacjonarne + nielimitowane SMS-y + 6 GB internetu + roaming UE; umowa na 24 miesiące – 28,99 złotych

Powyższe opłaty uwzględniają rabat za e-fakturę. W każdym przypadku doliczana jest też opłata aktywacyjna w wysokości 24 złotych. W pierwszych trzech taryfach (tj. O! Najtańsza!, O! Najlepsza! i O! Korzystna!) nie ma roamingu zagranicznego, aczkolwiek dwa razy w ciągu roku klient może wykupić Pakiet Wakacyjny za 10 złotych, w którym dostaje 500 minut rozmów w UE, Norwegii, Islandii i Lichtensteinie (ważny przez 14 dni). W pierwszej (O! Najtańsza!), drugiej (O! Najlepsza!) i czwartej (O! Pełna opcja!) dostępne są też pakiety SMS-ów: 50 SMS-ów za 3,50 złotych, 100 SMS-ów za 5 złotych lub nielimitowane za 9,90 złotych.

Jest też promocja, że przy zakupie dwóch abonamentów za co najmniej 13,99 złotych, klient dostanie trzeci (a dokładniej pakiet O! Najtańsza!) za 99 groszy.

Internet mobilny

Dynamiczny adres IP

 • O! Szybki 5 GB! – 5 GB, prędkość LTE, umowa na czas nieokreślony – 14,99 złotych
 • O! Szybki 10 GB! – 10 GB, prędkość LTE, umowa na czas nieokreślony – 19,99 złotych
 • O! Szybki 30 GB! – 30 GB, prędkość LTE, umowa na czas nieokreślony – 29,99 złotych
 • O! Szybki 100 GB! + 100 w noc! – 100 GB + 100 GB w godzinach 0:00-8:00, prędkość LTE, umowa na czas nieokreślony – 48,99 złotych

W każdym przypadku klient musi zapłacić też 24 złotych tytułem opłaty aktywacyjnej. Po wyczerpaniu dostępnego transferu dalsze korzystanie jest bezpłatne, ale odbywa się z mniejszą prędkością. W pierwszych dwóch taryfach dostępne są dodatkowe pakiety internetowe: 1 GB za 5 złotych i 3 GB za 12 złotych. W trzecim można z kolei dokupić 100 GB nocnego transferu (od 0:00 do 8:00) za 3,99 złotych.

Stały adres IP (publiczny lub prywatny)

 • O! stały IP 5 GB! – 20,99 złotych
 • O! stały IP 10 GB! – 25,99 złotych
 • O! stały IP 30 GB! – 35,99 złotych
 • O! stały IP 100 GB! + 100 w noc! – 54,99 złotych

Zasady w tym przypadku są identyczne, jak w pakietach ze zmiennym IP. Otvarta wykorzystuje infrastrukturę Plusa.

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2018/02/17/zestawienie-przeglad-ofert-na-karte/

 1. No no, płacić podatki w Polsce to czysta przyjemność, na pewno przyda się kasa na kolejne lata na raporty smoleńskie.

   1. Oczywiście że nie. Usprawiedliwiasz w ten sposób obecną władzę? Potrafisz ich ocenić negatywnie czy tylko przez pryzmat PO? Przecież miało być lepiej, transparentnie, „ojczyznę dojną racz nam wrócić panie”.

   2. Porównaj cenę ośmiorniczek z pensją dowolnego z członków podkomisji smoleńskiej, to będziesz miał odpowiedź.

 2. O! Mam wszystko! 28,99 zł za no limit z internetem 6 GB + lojalka na 24 miesiące, do tego sieć „działa” na P4.
  Inna tania sieć działająca w infrastrukturze Orange za równe 29 zł bez lojalki daje no limit z 10 GB + nie musisz płacić ani grosza, jeśli nie korzystasz.

  Jak to jeden grosz robi różnicę…

  Sorry za kryptoreklamę.

   1. Z roamingiem. Dodatkowo jest też pakiet danych w roamingu, niecałe 2 GB. Ja jeszcze podpinam do tego drugą osobę, która płaci tylko 9 zł i za 38 bez lojalki dwie osoby działają. Żona z synem są już ponad 2 lata to mają wspólnie już 30GB danych miesięcznie.

 3. O! Najlepsza! idealny dla stereotypowego seniora. Może gadać przez tel do upadłego a tylko 14zł na miesiąc. Reszta … raczej poszuka innych ofert.

  1. Dla seniora jest lepszy a2mobile, bo za 9,90 zł miesięcznie są nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci, mój tata ma taki pakiet już ponad rok i jest bardzo zadowolony :)

    1. Napisz co jest nie tak z jakością, bo jakoś tego nie zauważam. LTE1800 i UMTS900 mają z własnych nadajników (z których korzysta też Plus), a reszta częstotliwości pochodzi z nadajników Plusa. A2 ma lepszy zasięg na własnych nadajnikach niż Play. Jedyne czego faktycznie brakuje, to HD Voice.

   1. Paweł, weź proszę też pod uwagę, że w sytuacji kiedy np. decydujesz się na rodzinną zmianę – wtedy możesz Seniora dołączyć do planu jako trzeci numer. A to oznacza 0,99 zł za miesiąc ;)

   1. Tylko stereotypowa babcia czy dziadek którzy potrafią bardzo długo rozmawiać, potrafią we Freemium łatwo przekroczyć pulę minut. Wobec tego lepszy jest A2 mobile jak @disqus_QJZdhBFZ7n:disqus podoowiedział bo tam mogą dosłownie wisieć na słuchawce a i tak rachunek będzie góra 10zł. 30 minut we Freemium to nie jest dużo, serio.

    1. Do babci dzieciarnia z taryf no limit dzwoni
     Jak babuszka gadatliwa to jej nolimit kupią bez internetu w njumobile czy podobnym czymś

 4. Niestety, ale w Polsce wirtualni nie mają czym się przebić. Oferty są tak niskie że infrastruktualni operatorzy mają czasami lepsze oferty – Orange 25 zł No-limit + 35GB i to na kartę. Ale trzymam kciuki.

 5. W przypadku ofert za 25 i 29 złotych oferta byłaby może do przyjęcia, ale pod jednym warunkiem: bez 24 miesięcznej umowy. Wiązać się na 24 miesiące przy takiej ofercie?

 6. Próbowałem kiedyś załatwić u któregoś z operatorów stały adres IP na mobilnym i to była jakaś masakra. Ludzie na infolinii nie wiedzieli co się do nich mówi, a ostatecznie okazało się, ze trzeba sporo dopłacić. Widać nie tylko ja miałem z tym problemy skoro znalazł się w końcu operator, który wprowadził to do normalnej oferty za rozsądne pieniądze. Zasięg plusa też do mnie przemawia. Zamówiłem wczoraj w tej otvarta i czekam jak przyjdzie. Dam znać jak to się sprawuje.

 7. Każdy z 4 operatorów ma swoje tanie oferty. Istnieje wiele MVNO z niewielką ilością klientów.
  OT Varta? Coś wspólnego z bateriami?:-)
  Po co to w ogóle powstało? Kto ma klientem i po co? Dlaczego miałbym kupić?
  MVNO mają dostęp do BTS w ostatniej kolejności

  1. Powstaliśmy aby po prostu ułatwić Wam życie i docenić rodzinne więzi. Dlatego właśnie przygotowaliśmy oferty, w których np. za trzeci abonament płacicie 0,99zł ;)

 8. Na pewno nie jest to konkurencyjna oferta względem mojego obecnego operatora. Jestem w Virgin Mobile pół roku i jestem w szoku jak bardzo elastyczna i bezproblemowa może być oferta.

 9. Nie skuszę się, dzięki. Jestem w Virgin Mobile i nie zamieniłabym ich za nic w swiecie. Po przebojach z Plusem to jest spełnienie moich marzeń. A płacę 19 zł za nielimitowane rozmowy i smsy więc idealnie, do tego jeszcze internet magia

 10. za 17,99 zł to jest bardzo korzystna oferta. 6GB spokojnie styknie.

  rozmowy no-limits,
  wiadomości SMS bez limitu,
  internet 6 GB,
  brak minimalnego czasu trwania umowy,

  Ludzi nie rozumią, że póki jest konkurencja musi my się cieszyć.

  Jestem ciekaw, kto ma lepszy zasięg w Krakowie – Virgin Mobile czy Otvarta?? :D

 11. Te zgody marketingowe, które się podpisuje – jak się ich nie podpisze to ile trzeba dopłacić, jak się nie chce udostępniania swoich danych do celów sprzedażowych ?

 12. Już miesiąc mija i nie mogę wejść z zewnątrz na router.Pan z Otvarta powiedział że z tym modemem

  Modem HUAWEI E3372 LTE i routerem TP Link MR-3420 nie ma możliwości.

  Postawiłem na komputerze serwer ftp i modem

  HUAWEI E3372 LTE i nic, przełożyłem kartem SIM do telefonu ,postawiłem serwer też ftp na androidzie
  telefon działa jako modem i dalej nie mam wejścia .telefon i modem nie wprowadza żadnych restrykcji
  co może być nie tak ?.

 13. A ja postanowiłam im zaufać i zdecydowałam się na abonament telefoniczny za 13.99 zł bo nie lubię pisać sms , zależało mi na nielimitowanych rozmowach. Internet też mi starcza . I jak na razie nie mam żadnych zastrzeżeń .

 14. mnie też skusili przyznam :) Przeniosłam numer dopiero teraz, skorzystałam jeszcze przy okazji z promocji na większą ilość GB w abonamencie.

 15. Przeniosłam numer do sieci Otvarta przede wszystkim ze względu na niskie ceny abonamentów i ten brak umowy na 2 czy 3 lata.

 16. Ostrzegam przed tą siecią, do niedawna byłem jej przedstawicielem, przeniosłem swoje numery i zaczęły się kłopoty, niejasne regulaminy, zlikwidowano mi dwa numery bez żadnego wypowiedzenia tak na gębę po prostu, w roamingu po wykupieniu dodatkowego pakietu danych internet nie działał a opłaty nadal naliczają za każdy kilobajt, to firma krzak. Nie polecam a współpracę zerwałem bo nie chcę mieć doczynienia z firmą oszustem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama