Caritas Łączy MVNO
Caritas Łączy (źródło: Caritas Łączy)

Caritas Łączy – telefonia komórkowa w służbie ludzkości

Kolejny gracz wkracza na rynek usług telekomunikacyjnych. Caritas Łączy zawalczy jednak o klienta nie wyjątkowo atrakcyjną ofertą, tylko deklaracją przekazywania części dochodów na cele dobroczynne. Nie jest to pierwszy operator w Polsce, który zdecydował się na taką strategię.

Reklama

Jak możemy przeczytać na stronie Caritas Łączy, „aż ¾ dorosłych Polaków deklaruje, że pomaga innym. Pomaganie jednoczy, daje radość, spełnienie i satysfakcję. Za trzy miesiące będzie to dodatkowo banalnie proste”. Operator ten deklaruje bowiem, że 1/3 zysku ma być przekazywana na cele dobroczynne. Jednocześnie jego oferta ma być uczciwa, bez ukrytych opłat i pozbawiona „nieuczciwych promocji”.

Reklama

Caritas Łączy – oferta, cennik

Abonenci tego operatora dostaną do dyspozycji ofertę z jedną lub wieloma kartami SIM. W pierwszym przypadku będą mogli wybrać jedną z czterech taryf:

  • Najtaniej – 60 minut, 60 SMS-ów, 100 MB internetu za 9 złotych miesięcznie,
  • Bez limitów – rozmowy bez limitu, SMS-y bez limitu, 3 GB internetu za 29 złotych miesięcznie,
  • Z internetem – połączenia, SMS, 15 GB internetu za 29 złotych miesięcznie (na razie nie wiadomo, ile minut i SMS-ów otrzymają użytkownicy każdego miesiąca),
  • Komfortowo – rozmowy bez limitu, SMS-y bez limitu, 15 GB internetu za 49 złotych miesięcznie.

W przypadku oferty z wieloma kartami SIM dostępne będą dwie taryfy:

  • Z bliskimi – nielimitowana liczba kart SIM ze wspólnym pakietem 1000 minut, 1000 SMS-ów i 10 GB internetu za 99 złotych miesięcznie,
  • Z bliskimi bez limitów – 5 kart SIM, połączenia bez limitu, SMS-y bez limitu, 10 GB internetu za 119 złotych miesięcznie.

Caritas Łączy informuje, że klienci będą mogli zarówno wybrać nowy numer, jak i przenieść już posiadany. Co więcej, dostępna ma być także oferta telefonii stacjonarnej (również z opcją zachowaniu aktualnego numeru telefonu).

Caritas Łączy karta SIM
Caritas Łączy – karta SIM (źródło: Caritas Łączy)

Mimo że oferta Caritas Łączy nie jest najatrakcyjniejsza i bez problemu można znaleźć lepsze, to mimo wszystko obietnica przekazywania części dochodów na cele dobroczynne jest czymś rzadko spotykanym. Innym operatorem, który zdecydował się na podobną strategię, jest Viva! Mobile (ma on w swoim portfolio także taryfy z internetem mobilnym).

Caritas Łączy działać będzie w oparciu o rozwiązania dostarczone przez MOVE Telecom i wykorzystywać zasięg T-Mobile. Oficjalny start działalności i świadczenia usług zaplanowany jest na marzec 2020 roku.

Na koniec wypada dodać, że sieć Caritas Łączy nie powstała z inicjatywy Caritas. Według KRS większościowym udziałowcem Caritas Łączy sp. z o.o. jest Caritas Diecezji Ełckiej, która jest podmiotem całkowicie niezależnym od Caritas Polska.

Źródło: Caritas Łączy, MVNO-GSM.pl