Halo 4 trafi na komputery PC w przyszłym tygodniu. Po 8 latach od premiery

Microsoft przekazał dziś radosną nowinę dla fanów Master Chiefa: odnowione Halo 4 trafi na komputery PC 17 listopada. Jedni się cieszą, inni tylko wzruszają ramionami.

Halo 4 dołącza do Master Chief Collection

Halo 4 to bardzo ciekawa produkcja. Trudno chyba o drugą grę z tego uniwersum, która otrzymałaby tak mocno zróżnicowane opinie. Jedni bardzo chwalą tytuł od 343 Industries, zaś inni tęsknią za warsztatem Bungie i doskonałym balansem rozgrywki, jakie ich zdaniem serwowały poprzednie części.

Tak czy siak, pecetowcy musieli czekać na zainstalowanie Halo 4 na swoich maszynach bardzo długo. Gra została pierwotnie wydana na Xboksa 360 jesienią 2012 roku. Od tego czasu minęło aż 8 lat. Na szczęście, jak podaje Microsoft, 17 listopada wszystko przyjmie pożądany kształt – wtedy tytuł wypełni ostatni brakujący element w Master Chief Collection, wydanym w ubiegłym roku.

Tego samego dnia ten zremasterowany pakiet gier stanie się dostępny dla posiadaczy konsol nowej generacji – Xbox Series X i Xbox Series S.

Halo: Master Chief Collection w Xbox Game Pass

Co prawda za kolekcję Master Chiefa, w tym Halo 4, można zapłacić jak za osobną grę, ale chyba najwygodniejszym i najtańszym sposobem na stracie się z Prekursorami będzie wykupienie abonamentu Xbox Game Pass.

Na nowych konsolach ta seria gier zabłyśnie jaśniejszym światłem dzięki trybom 120 kl./s i 4K (na Xbox Series X). Rzecz warta do nadrobienia – zwłaszcza, że do premiery opóźnionego Halo: Infinite pozostało jeszcze sporo czasu.

Powinniście to przeczytać: