Halo: The Master Chief Collection

Halo: The Master Chief Collection zawita w tym roku na PC!

Gry z serii Halo to jedne z najlepiej ocenianych gier w historii, które do tej pory (nie licząc kilku małych wyjątków) pojawiały się tylko konsolach Microsoftu. Nareszcie także gracze PC będą mogli zapoznać się ze wszystkimi przygodami Master Chiefa (i nie tylko).

Reklama

W 2014 roku ekskluzywnie na konsoli Xbox One pojawiło się Halo: The Master Chief Collection, na które składały się 4 główne części serii gier Halo. Były to: Halo: Combat Evolved, Halo 2, Halo 3, a także Halo 4. Wszystkie części gier zostały specjalnie zremasterowane na potrzeby nowej platformy, zaś Halo 2 dostało fantastyczny gruntowne odświeżenie. Kilka miesięcy później twórcy za sprawą płatnego dodatku, rozszerzyli kolekcję o Halo 3: ODST. Całościowo więc była to bogata kolekcja wszystkich najważniejszych gier z serii Halo na jednej płycie, z jednym zbiorczym multiplayerem.

Teraz, w 2019 roku z tym wszystkim będą mogli się zapoznać gracze komputerowi! Pogłoski o tym, że Halo: The Master Chief Collection pojawi się po latach na PC było słychać w sieci już od jakiegoś czasu, jednak podczas wczorajszej konferencji Inside Xbox ogłoszono to oficjalnie. Co ważne, zarówno wersję PC, jak i Xboxową kolekcję zasili dodatkowo Halo: Reach (i to w 4K 60 fps i HDR)!

Halo: Reach to prawdopodobnie moja ulubiona gra z serii. Kto nie miał okazji się z nią zapoznać – gorąco polecam!

Niestety jest też jedna zła wiadomość — kolekcja nie pojawi się od razu w całości. Każda z części na PC zostanie udostępniana pojedynczo, zaczynając od wspomnianego Halo: Reach, która poprzedza wydarzenia z pierwszej części serii, czyli Halo: Combat Evolved. Kolejność wydawania gier będzie zgodna z chronologią serii.

Oczywiście w wersji na komputery osobiste pojawi się też tryb wieloosobowy, ale nie wiadomo czy będzie dostępny cross-play z graczami Xboxowymi — tego jeszcze nie zdradzono. Na koniec wypada wspomnieć o tym, że kolekcję będzie można zakupić w Windows Store, ale także i na… Steam!

Czy warto zapoznać się z serią Halo? Bez dwóch zdań warto to zrobić – lepszej okazji ku temu już nie znajdziecie. Poniżej wrzucam Wam także zwiastun Halo: The Master Chief Collection na PC.