Halo: The Master Chief Collection

Halo: The Master Chief Collection zawita w tym roku na PC!

Gry z serii Halo to jedne z najlepiej ocenianych gier w historii, które do tej pory (nie licząc kilku małych wyjątków) pojawiały się tylko konsolach Microsoftu. Nareszcie także gracze PC będą mogli zapoznać się ze wszystkimi przygodami Master Chiefa (i nie tylko).

W 2014 roku ekskluzywnie na konsoli Xbox One pojawiło się Halo: The Master Chief Collection, na które składały się 4 główne części serii gier Halo. Były to: Halo: Combat Evolved, Halo 2, Halo 3, a także Halo 4. Wszystkie części gier zostały specjalnie zremasterowane na potrzeby nowej platformy, zaś Halo 2 dostało fantastyczny gruntowne odświeżenie. Kilka miesięcy później twórcy za sprawą płatnego dodatku, rozszerzyli kolekcję o Halo 3: ODST. Całościowo więc była to bogata kolekcja wszystkich najważniejszych gier z serii Halo na jednej płycie, z jednym zbiorczym multiplayerem.

Teraz, w 2019 roku z tym wszystkim będą mogli się zapoznać gracze komputerowi! Pogłoski o tym, że Halo: The Master Chief Collection pojawi się po latach na PC było słychać w sieci już od jakiegoś czasu, jednak podczas wczorajszej konferencji Inside Xbox ogłoszono to oficjalnie. Co ważne, zarówno wersję PC, jak i Xboxową kolekcję zasili dodatkowo Halo: Reach (i to w 4K 60 fps i HDR)!

Halo: Reach to prawdopodobnie moja ulubiona gra z serii. Kto nie miał okazji się z nią zapoznać – gorąco polecam!

Niestety jest też jedna zła wiadomość — kolekcja nie pojawi się od razu w całości. Każda z części na PC zostanie udostępniana pojedynczo, zaczynając od wspomnianego Halo: Reach, która poprzedza wydarzenia z pierwszej części serii, czyli Halo: Combat Evolved. Kolejność wydawania gier będzie zgodna z chronologią serii.

Oczywiście w wersji na komputery osobiste pojawi się też tryb wieloosobowy, ale nie wiadomo czy będzie dostępny cross-play z graczami Xboxowymi — tego jeszcze nie zdradzono. Na koniec wypada wspomnieć o tym, że kolekcję będzie można zakupić w Windows Store, ale także i na… Steam!

Czy warto zapoznać się z serią Halo? Bez dwóch zdań warto to zrobić – lepszej okazji ku temu już nie znajdziecie. Poniżej wrzucam Wam także zwiastun Halo: The Master Chief Collection na PC.