(fot. Let’s Go Digital)

Smartwatch z aparatem – czy to w ogóle ma sens? Zobaczcie ciekawy patent Google

Wielokrotnie słyszeliśmy plotki o Pixel Watchu, czyli smartzegarku wprost od Google, który byłby odpowiednikiem smartfonów Pixel w świecie urządzeń wearables. Co byście powiedzieli, jakby ten smartwatch wreszcie się pojawił i otrzymał wbudowany aparat?

Google Pixel Watch – czy wreszcie się doczekamy?

Google ma własną platformę Wear OS dla smartwatchy. Korzysta z niej chociażby Fossil czy Casio, a także wielu innych producentów. Wciąż jednak nie doczekaliśmy się smartwatcha wprost od Google, który mógłby odczuwalnie wpłynąć na popularność Wear OS, a także umożliwić wyrównaną walkę z watchOS (Apple Watch) czy Tizen OS (smartwatche Samsunga).

Reklama

Brak premiery Pixel Watcha nie oznacza, że w Google nie są prowadzone prace nad własnym smartwatchem. Firma w lutym szukała kogoś na stanowisko wiceszefa działu smartwatchy. Oczywiście celem mogło być znalezienie odpowiedniej osoby, która zajmie się wyłącznie rozwojem Wear OS i współpracą z partnerami. Niewykluczone jednak, że nowy pracownik miałby pomóc we wprowadzeniu nowego urządzenia na rynek.

Kolejna informacja, która może sugerować prace nad Pixel Watchem, została dostarczona przez serwis Let’s Go Digital. Tym razem mamy do czynienia z patentami Google, które przedstawią smartwatcha z wbudowanym aparatem. Trzeba przyznać, że firma z Mountain View zdecydowała się na ciekawe rozwiązanie – kamera miałaby znaleźć się pod wyświetlaczem lub ewentualnie w wycięciu na środku tarczy smartwatcha.

(fot. Let’s Go Digital)

Patent nazywa się Camera Watch i jak najbardziej mógłby pomóc Google w wyróżnieniu się na rynku smartzegarków. Oczywiście inną kwestią jest praktyczność takiego rozwiązania. Raczej robienie zdjęć nie byłoby wygodne, no chyba, że selfie. Kamerka mogłaby jednak sprawdzić się podczas prowadzenia wideorozmów, o ile faktycznie ktoś potrzebowałby takiej funkcji w smartwatchu.

Niestety, mamy do czynienia tylko z patentem, który obowiązuje już od 2017 roku (umowa poufności wygasła 27 sierpnia 2019 roku). Google mogło rozważać wprowadzenie takiego urządzenia, ale ewentualne prace mogą nie być już prowadzone.

Nie tylko Google, Apple także myśli o smartzegarku z aparatem

Pod koniec czerwca pisaliśmy o pomyśle Apple na smartwatcha z aparatem. Nie miałby on znaleźć się w tarczy zegarka, jak w patencie Google, ale w pasku. W założeniach takie rozwiązanie powinno pozwolić na wygodniejsze wykonywanie zdjęć.

Oczywiście także tutaj pomysł to wyłącznie patent. W związku z tym, jak najbardziej możliwe, że takiego urządzenia w ogóle nie zobaczymy.

Polecamy również:

Apple Watch sprzedaje się coraz lepiej. Samsung i Fitbit o takich wynikach mogą tylko pomarzyć

źródło: Android Authority, Let’s Go Digital