Samsung Galaxy Watch Active 2 smartwatch
Samsung Galaxy Watch Active 2 (fot. Samsung)

Znamy cenę Galaxy Watch Active 2 w Polsce. Wiemy też, kiedy ruszy sprzedaż

Samsung zaprezentował Galaxy Watch Active 2 dwa dni przed Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10+, jednak wciąż nie rozpoczął sprzedaży swojego najnowszego smartwatcha. Przy okazji polskiej premiery najnowszych Notatników zdradzono jednak informacje na temat cen i dostępności nowego inteligentnego zegarka w portfolio.

Samsung Galaxy Watch Active 2

Największą nowością jest to, że model ten będzie dostępny w dwóch rozmiarach, 40 mm i 44 mm, podczas gdy poprzednika dało się kupić tylko w jednym, 40 mm – niewątpliwie ucieszy to posiadaczy nieco szerszych nadgarstków.

Kolejną nowością jest implementacja wrażliwej na dotyk krawędzi w Galaxy Watch Active 2, która zapewne ma zrekompensować brak obrotowego pierścienia, jakim jeszcze do niedawna mógł się pochwalić każdy nowy smartwatch Samsunga (zrezygnowano jednak z niego już w Galaxy Watch Active).

smartwatch Samsung Galaxy Watch Active 2
Samsung Galaxy Watch Active 2 (fot. Samsung)

Oprócz tego, Galaxy Watch Active 2 może się pochwalić możliwością wykonywania EKG bezpośrednio na nadgarstku, jednak funkcja ta nie będzie dostępna od razu po wyjęciu z pudełka – Samsung ma ją odblokować w późniejszym, bliżej nieokreślonym terminie (producent podobno czeka na uzyskanie niezbędnych certyfikatów od odpowiednich urzędów).

Jeśli natomiast chodzi o „suchą specyfikację”, to na liście parametrów Galaxy Watch Active 2 znajdują się m.in. 1,2- lub 1,4-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości 360×360 pikseli, dwurdzeniowy procesor Exynos 9110 1,15 GHz, 768 MB RAM, 4 GB pamięci wbudowanej, żyroskop, pulsometr i bateria o pojemności 237 mAh lub 340 mAh. Obudowa zegarka jest odporna na napór wody o ciśnieniu do 5 ATM.

Samsung Galaxy Watch Active 2 – cena, przedsprzedaż

Podczas polskiej premiery Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10+ (dziś kończy się przedsprzedaż, jutro zaczyna się regularna sprzedaż) poinformowano, że ceny Galaxy Watch Active 2 będą się zaczynać w Polsce od 1299 złotych, a najdroższa dostępna w naszym kraju wersja ma kosztować 1999 złotych. Nie znamy jednak cen poszczególnych wariantów – te zapewne zostaną podane w momencie rozpoczęcia przyjmowania zamówień na nowy smartwatch.

Przedsprzedaż Galaxy Watch Active 2 w Polsce wystartuje 6 września i potrwa do 19 września 2019 roku. Sprzedaż regularna rozpocznie się natomiast dzień później, 20 września. Osoby, które zamówią inteligentny zegarek w trakcie trwania pre-orderu, otrzymają w prezencie ładowarkę Wireless Charger Duo Pad (standardowo kosztuje ona w naszym kraju 249 złotych).

Dla przypomnienia, Galaxy Watch Active kosztował na start 1099 złotych, a w przedsprzedaży Samsung dorzucał power bank z funkcją bezprzewodowego ładowania innych urządzeń.

Źródło: własne