Google poszukuje kogoś na stanowisko wiceszefa działu smartwatchy. Trochę jakby poźno?

Plotki o „Pixel Watchu” co rusz pojawiają się i znikają, a spodziewanego smartwatcha prosto od Google jak nie było, tak nie ma. Możliwe, że nareszcie coś ruszy się w temacie, bo firma ta szuka wiceprezesa ds. Inżynierii urządzeń przenośnych.

Opis ogłoszenia o pracę wspomina o „odpowiedzialności za projektowanie, rozwój i wysyłkę wszystkich produktów wearable firmy Google”. Człowiek na tym stanowisku będzie działał głównie w Mountain View, opracowując różne produkty z działu urządzeń noszonych nowej generacji.

Być może Google jest bliższe stworzenia swojego Pixel Watcha niż kiedykolwiek wcześniej. Na razie jedynym produktem z działu wearables są słuchawki Bluetooth Pixel Buds, które nie odniosły wielkiego sukcesu. Wydaje się mało prawdopodobne, by firma chciała zatrudniać kogoś w charakterze wiceprezesa działu tylko po to, żeby pakował zamówienia na słuchawki, więc można założyć, że Google ma w planie zaprezentowanie czegoś na kształt Pixel Watcha.

Inną posadką do zajęcia w Google, a spokrewnioną mocno z ideą smartwatcha tej firmy, jest kierownik działu projektantów wearables.

W ubiegłym miesiącu Google wykupiło od Fossila nieujawnioną jeszcze technologię, a wydając na nią 40 milionów dolarów, pewnie będzie chciało gdzieś ją wykorzystać. Oby to były inteligentne zegarki – czekamy na nie praktycznie od momentu, gdy koncern z Mountain View wszedł w mobilny hardware.

Google budzi się ze smartwatchami dość późno. W czasie, gdy tryumfy święci Apple Watch, nie będzie łatwo zdobyć chociaż ułamka rynku werables, nawet gdyby Pixel Watcha ogłoszono ósmym cudem świata.

Fossil sprzeda Google „wybraną część swojej technologii” i część załogi z działu R&D za 40 milionów dolarów

źródło: Google Careers (1), (2), przez Android Police