Google poszukuje kogoś na stanowisko wiceszefa działu smartwatchy. Trochę jakby poźno? 19

Google poszukuje kogoś na stanowisko wiceszefa działu smartwatchy. Trochę jakby poźno?

Plotki o „Pixel Watchu” co rusz pojawiają się i znikają, a spodziewanego smartwatcha prosto od Google jak nie było, tak nie ma. Możliwe, że nareszcie coś ruszy się w temacie, bo firma ta szuka wiceprezesa ds. Inżynierii urządzeń przenośnych.

Opis ogłoszenia o pracę wspomina o „odpowiedzialności za projektowanie, rozwój i wysyłkę wszystkich produktów wearable firmy Google”. Człowiek na tym stanowisku będzie działał głównie w Mountain View, opracowując różne produkty z działu urządzeń noszonych nowej generacji.

Google poszukuje kogoś na stanowisko wiceszefa działu smartwatchy. Trochę jakby poźno? 21

Być może Google jest bliższe stworzenia swojego Pixel Watcha niż kiedykolwiek wcześniej. Na razie jedynym produktem z działu wearables są słuchawki Bluetooth Pixel Buds, które nie odniosły wielkiego sukcesu. Wydaje się mało prawdopodobne, by firma chciała zatrudniać kogoś w charakterze wiceprezesa działu tylko po to, żeby pakował zamówienia na słuchawki, więc można założyć, że Google ma w planie zaprezentowanie czegoś na kształt Pixel Watcha.

Inną posadką do zajęcia w Google, a spokrewnioną mocno z ideą smartwatcha tej firmy, jest kierownik działu projektantów wearables.

Google poszukuje kogoś na stanowisko wiceszefa działu smartwatchy. Trochę jakby poźno? 22

W ubiegłym miesiącu Google wykupiło od Fossila nieujawnioną jeszcze technologię, a wydając na nią 40 milionów dolarów, pewnie będzie chciało gdzieś ją wykorzystać. Oby to były inteligentne zegarki – czekamy na nie praktycznie od momentu, gdy koncern z Mountain View wszedł w mobilny hardware.

Google budzi się ze smartwatchami dość późno. W czasie, gdy tryumfy święci Apple Watch, nie będzie łatwo zdobyć chociaż ułamka rynku werables, nawet gdyby Pixel Watcha ogłoszono ósmym cudem świata.

Fossil sprzeda Google „wybraną część swojej technologii” i część załogi z działu R&D za 40 milionów dolarów

źródło: Google Careers (1), (2), przez Android Police