smartwatch Casio WSD-F21HR
Casio WSD-F21HR (fot. Casio)

Nowy smartwatch Casio z Wear OS by Google nareszcie z pulsometrem

Casio WSD-F21HR to już czwarty smartwach z tej serii, ale jednocześnie też pierwszy z pulsometrem. Aż trudno uwierzyć, że producentowi tyle czasu zajęło podjęcie decyzji o jego zastosowaniu, podczas gdy element ten od lat jest niemalże standardem w inteligentnych zegarkach.

Nazwa Casio WSD-F21HR wskazuje na to, że mamy do czynienia z ulepszoną wersją Casio WSD-F20 z 2017 roku aniżeli z bezpośrednim następcą Casio WSD-F30, który zadebiutował pod koniec sierpnia 2018 roku na targach IFA 2018 w Berlinie.

Casio WSD-F21HR – specyfikacja

Smartwatch wyposażono w dwuwarstwowy, dotykowy wyświetlacz o przekątnej 1,32 cala. Pierwsza warstwa to kolorowy ekran TFT LCD o rozdzielczości 320×300, natomiast druga to monochromatyczny LCD, który pozwala zaoszczędzić cenne zapasy energii.

A skoro już o tym mowa, to przeciętny czas pracy na pojedynczym ładowaniu to 1,5 dnia (z aktywną opcją automatycznego wygaszania kolorowego wyświetlacza). W przypadku korzystania wyłącznie z wyświetlania godziny i włączonymi podstawowymi sensorami Casio WSD-F21HR może działać nawet jeden miesiąc. Jeśli natomiast użytkownik aktywuje GPS (bo i ten jest na pokładzie wraz z GLONASS i QZSS) oraz ciągły pomiar pulsu, wówczas smartwatch rozładuje się po maksymalnie 20 godzinach. Ładowanie w temperaturze pokojowej – według deklaracji producenta – będzie trwało około 2,5 godziny.

Oprócz pulsometru i modułów do śledzenia lokalizacji, na pokładzie Casio WSD-F21HR znajdują się także Bluetooth 4.2 Low Energy, Wi-Fi 802.11 b/g/n i mikrofon. Smartwatch zapakowany jest w obudowę spełniającą militarną normę odporności MIL-STD-810G i odporną na napór wody o ciśnieniu do 5 ATM. Znajdują się na niej też trzy fizyczne przyciski: do włączania/wyłączania urządzenia, włączania map i włączania aplikacji. Użytkownicy będą mogli również skorzystać z map w trybie offline.

Jak już przeczytaliście w tytule, Casio WSD-F21HR pracuje pod kontrolą systemu Wear OS by Google, ale nigdzie nie widzę informacji, aby smartwatch miał NFC i obsługiwał kartę SIM (choćby w formacie eSIM). Model ten współpracować będzie z urządzeniami z Androidem (od 4.4 KitKat wzwyż z wyjątkiem Androida Go) i iOS (z iOS 10 lub nowszym). Koperta ma wymiary 61,7×57,7×16,8 mm. Całość z paskiem waży zaś ~81 gramów.

Casio WSD-F21HR – cena, dostępność

Cenę tego smartwatcha ustalono na 499 dolarów (równowartość ~1950 złotych). Jest on więc tańszy o 50 dolarów od Casio WSD-F20 w dniu premiery i kosztuje tyle, co Casio WSD-F10 na start. Sprzedaż Casio WSD-F21HR rozpocznie się we wrześniu 2019 roku. W sklepach pojawią się dwie wersje kolorystyczne: czarna i czerwona.

Źródło: Casio dzięki Android Authority