Google Pixel 7 Pro (fot. Google)

Dziwna sprawa: te smartfony restartują się podczas próby odtworzenia filmu o Obcym

Od czasu do czasu na smartfonach niektórych producentów pojawia się tak zabawny błąd, że aż trudno o nim nie wspomnieć. Ten, na który natrafili posiadacze urządzeń Google Pixel 7 jest właśnie z tej kategorii.

Pixel 7 wyłączony przez film na YouTube

Niebywałe, że nadal istnieją pewne luki w oprogramowaniu smartfonów, z powodu których nawet ograniczając się do tak podstawowych funkcji jak oglądanie filmów na YouTube, można narazić się na niewielką awarię urządzenia.

smartfon Google Pixel 7 Pro smartphone
Google Pixel 7 Pro (źródło: Google)

Coś takiego może dotknąć właścicieli smartfonów Google Pixel 7 lub Pixel 7 Pro. Wystarczy, że podejmą próbę odtworzenia poniższego klipu 4K HDR z filmu Obcy w oficjalnej aplikacji YouTube. Nie zawsze, ale jednak wystarczająco często, by zauważyć prawidłowość, telefony w tej sytuacji zawieszają się, ulegają awarii i uruchamiają ponownie system.

Jak wynika z komentarzy posiadaczy smartfonów Google, zgrzyt nie występuje za każdym razem, ale bywa też, że doświadczają go właściciele innych modeli tego producenta – Pixel 6 i Pixel 6a także miewają problem z poprawnym załadowaniem filmu.

Problem z Obcym może być powiązany z niewłaściwym wyświetlaniem kolorów, ale na ten moment trudno wskazać konkretny powód wykrzaczania się systemu. W wątku na Reddicie, który jest poświęcony sprawie, brak odpowiedzi ze strony przedstawicieli wsparcia Google. Póki co, posiadacze Pixeli muszą po prostu omijać powyższy film szerokim łukiem.

Google ma problem z Google

Dość zabawne jest, że kolizje występują najwyraźniej wyłącznie na smartfonach Google. Użytkownicy innych urządzeń, na przykład produkcji Xiaomi czy Samsunga, nie zgłaszają żadnych problemów z odtworzeniem filmu o Obcym.

Z powodu takich i podobnych im kwiatków, Pixele nie mają najlepszej opinii wśród opiniodawców. Sam byłem kiedyś w posiadaniu Pixela 3a, i o ile zdjęcia robił świetne, tak ostatecznie się go pozbyłem – właśnie z powodu zgrzytów występujących podczas codziennego użytkowania.