(fot. Tabletowo.pl)

Gmail ostrzeże nadawcę, że jesteśmy na urlopie jeszcze przed wysłaniem wiadomości

Google zdecydowało się wprowadzić rozwiązanie, które może ochronić skrzynkę e-mail przed zalewem wiadomości, gdy postanowimy wreszcie odpocząć i wyjechać na wakacje. Pomóc ma niewielki komunikat wyświetlany u nadawcy podczas tworzenia nowego e-maila.

Mniej wiadomości, gdy jesteśmy na wakacjach

Wracasz z wakacji, uruchamiasz komputer i nagle widzisz setki nieodebranych wiadomości. Taki widok potrafi od razu popsuć humor, szczególnie gdy musisz te wszystkie wiadomości przeczytać i na część z nich zareagować.

Reklama

Owszem, można ustawić automatyczną odpowiedź, która będzie informować nadawcę o naszej nieobecności. Powinna ona uchronić przed niecierpliwymi osobami, które po braku odpowiedzi na pierwszą wiadomość, wysyłają kilka następnych. Niestety, nie jest to pełne rozwiązanie problemu z nadmiarem nieodebranych e-maili.

(fot. Google)

Z pomocą przychodzi Google. Firma informuje o wdrożeniu nowej funkcji, która skierowana jest dla użytkowników Gmaila i komunikatora Hangouts. Po ustawieniu statusu „Poza biurem” w kalendarzu, nadawca zobaczymy niewielki komunikat, gdy będzie chciał napisać nową wiadomość. Poinformuje on, że odbiorca znajduje się obecnie poza biurem, a także poda datę powrotu.

Identyczna informacja pojawi się również w komunikatorze Hangouts, gdy nadawca otworzy okno czatu. Komunikat ostrzeże, że jesteśmy nieobecni i prawdopodobnie wiadomość pozostanie bez odpowiedzi aż do naszego powrotu.

(fot. Google)

Zarówno w Gmailu, jak i w usłudze Hangouts, komunikat pojawi się jeszcze przed kliknięciem przycisku Wyślij. W założeniach powinien więc lepiej sprawdzić się niż wspomniane automatyczne odpowiedzi o naszej nieobecności.

Nowość przeznaczona jest dla użytkowników pakietu G Suite. Skierowana jest więc dla rozwiązań firmowych, co nie powinno dziwić. W końcu to najczęściej w pracy korzystamy z opcji informowania o naszej nieobecności w biurze. Niewykluczone jednak, że funkcja z czasem pojawi się również u wszystkich użytkowników Gmaila.

Zmiana wdrażana jest stopniowo. W związku z tym, nie wszyscy od razu zyskają dostęp do opisanej funkcji informowania o nieobecności. Jej wprowadzanie może potrwać przez najbliższe tygodnie.

Gmail jest ciągle intensywnie rozwijany

Usługa Google skończyła w tym roku 15 lat. Obecnie ma ona miliony użytkowników i jest jedną z najpopularniejszych na rynku. Mimo licznych sukcesów, twórcy nie zamierzają odpuszczać i ciągle wprowadzają nowe rozwiązania.

Wśród najciekawszych nowości, które niedawno trafiły do Gmaila lub pojawią się już wkrótce, warto wymienić dynamiczne e-maile, poprawianie literówek czy przełącznik w mobilnej aplikacji na Androida.

źródło: Google