Google Gmail Discord Facebook aplikacja app program
(fot. Tabletowo.pl)

Gmail na Androida – przełączanie między kontami szybsze niż kiedykolwiek

Korzystasz z wielu kont w aplikacji Gmail na Androida? Jeśli tak, to nowa funkcja jest dla Ciebie. Google odczuwalnie ułatwiło przełączanie się między podłączonymi skrzynkami.

Teraz wystarczy jedno pociągnięcie

Gmail, zarówno ten dostępny na smartfony jako aplikacja, jak i ten otwierany w przeglądarce internetowej po wejściu na stronę gmail.com, od dawna pozwala na korzystanie z kilku kont. W założeniach umożliwia to zgromadzenie całej poczty w jednym miejscu, co może być bardzo wygodne w przypadku osób posiadających kilka adresów e-mail.

W mobilnej aplikacji wystarczy kliknąć na awatar umieszczony w prawym górnym rogu, aby przejść do opcji zarządzania kontami. Z tego poziomu można dodać nowe konto. Nie musi być to adres e-mail w usłudze Google. Obsługiwane są bowiem konta Outlook, Yahoo, a także wiele innych.

Uważam, że korzystanie z kilku kont, nawet jeśli nie należą one do Gmaila, sprawdza się całkiem nieźle. Natomiast teraz przechodzenie między różnymi skrzynkami staje się jeszcze wygodniejsze. W celu przełączenia się na inne konto wystarczy wykonać gest pociągnięcia awatara użytkownika w dół lub górę ekranu. To wszystko – aplikacja sprawnie przejdzie i wyświetli zawartość drugiego konta.

(fot. Android Police)

Nowość jest wprowadzona w Gmailu na Androida w wersji 2019.08.18. Nie jest ona jednak jeszcze dostępne dla wszystkich użytkowników z poziomu Google Play. Należy więc uzbroić się w cierpliwość lub sięgnąć po plik APK z najnowszą aktualizacją.

Osoby posiadające urządzenia z iOS mogą już korzystać z opisanej nowości. Google wprowadziło tę funkcję kilka miesięcy temu. Działa ona identycznie, jak na smartfonach z Androidem.

Gest jest dostępny także w kilku innych aplikacjach

Gmail nie jest pierwszą aplikacją Google na Androida, która otrzymała szybką metodę przełączania się między kontami. Funkcja dostępna jest już bowiem u wybranych użytkowników Dysku Google, Kontaktów i Map Google.

W innych aplikacjach Google gest zmiany konta jest identyczny. Użytkownik musi tylko pociągnąć swój awatar w górę lub dół.

źródło: Android Police