smartfon Gigaset GS4 smartphone
Gigaset GS4 (źródło: Gigaset)

Trzy nowe smartfony Gigaset pojawiły się w Polsce. Oferują ładowanie indukcyjne w niskiej cenie!

Gigaset jest rozpoznawalną marką w Polsce, aczkolwiek prawdopodobnie raczej niewiele osób kojarzy ją jako producenta smartfonów, mimo że co jakiś czas wprowadza on na polski rynek nowy model. Teraz w sprzedaży w kraju nad Wisłą pojawiły się aż trzy: Gigaset GS3, Gigaset GS4 i Gigaset GX290.

Reklama

Specyfikacja Gigaset GS3, cena w Polsce

Smartfon wyróżnia się przede wszystkim wymienną obudową panelu tylnego oraz wymienną baterią o pojemności 4000 mAh, którą – co wręcz szokujące w jego cenie – można ładować również bezprzewodowo z mocą do 10 W! Dla niektórych klientów to wystarczy, aby zdecydować się na ten model, ponieważ podobnie wyceniona konkurencja nie oferuje czegoś takiego.

smartfon Gigaset GS3 smartphone
źródło: Gigaset

Ponadto specyfikacja tego modelu obejmuje też 6,1-calowy wyświetlacz o rozdzielczości HD+ z aparatem 8 Mpix w wycięciu w kształcie litery „U”, procesor MediaTek Helio A25, 4 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej (+ microSD do 512 GB) oraz podwójny aparat 13 Mpix (f/2.0) + 8 Mpix (f/2.2) z obiektywem ultraszerokokątnym na tyle).

Do tego smartfon oferuje również dwa oddzielne sloty na kartę nano SIM, port USB-C z obsługą USB OTG, diodę powiadomień, czytnik linii papilarnych i 3,5 mm złącze słuchawkowe. Całość pracuje pod kontrolą systemu Android 10, ma wymiary 156x74x9,5 mm i waży 172 gramy.

Cena Gigaset GS3 została ustalona w Polsce na 899 złotych. Smartfon można już kupić w sklepie RTV Euro AGD.

Specyfikacja Gigaset GS4, cena w Polsce

Ten model również, pomimo relatywnie niskiej ceny, obsługuje ładowanie bezprzewodowe, ale już o mocy nawet 15 W. Akumulator w tym smartfonie ma pojemność 4300 mAh i można go też ładować przewodowo z mocą 18 W przez port USB-C. Co ciekawe, mimo że tył pokryty jest szkłem, użytkownik może samodzielnie wymienić baterię „w kilku prostych krokach, bez konieczności wysyłania telefonu do serwisu”.

We wnętrzu smartfona umieszczono m.in. 6,3-calowy wyświetlacz Full HD+, procesor MediaTek Helio P70 oraz 4 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej, a także moduł NFC, czytnik linii papilarnych, dwa sloty na kartę SIM i dedykowany dla microSD (do 512 GB). Do tego jeszcze są 13 Mpix aparat na przodzie i potrójny 16 Mpix + 5 Mpix (ultraszeroki) + 2 Mpix (do zdjęć makro) na tyle.

Smartfon oferuje też diodę powiadomień i 3,5 mm złącze słuchawkowe. Urządzenie ma wymiary 157x75x9,8 mm i waży 206 gramów.

Cena Gigaset GS4 została ustalona w Polsce na 1199 złotych. Smartfon można już kupić w sklepie RTV Euro AGD w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i białej.

Producent podkreśla, że oba ww. modele są produkowane w Niemczech, a nie w Chinach.

Specyfikacja Gigaset GX290, cena w Polsce

Model ten, podobnie jak dwa wyżej wymienione, też oferuje obsługę ładowania bezprzewodowego (o mocy 15 W), a także przewodowego (o mocy 18 W przez port USB-C). Smartfon dysponuje jednak znacznie większą baterią, bo o pojemności aż 6200 mAh. Do tego może również oddawać prąd innym urządzeniom jak power bank.

Smartfon zapakowany jest we wzmocnioną oraz pyło- i wodoszczelną obudowę z certyfikatem IP68. Urządzenie ma wymiary 162,x4x79x15,3 mm i waży 279 gramów.

smartfon Gigaset GX290 smartphone
źródło: Gigaset

W jego wnętrzu znajdują się zaś m.in. 6,1-calowy ekran HD+, procesor MediaTek Helio P23, 3 GB RAM, 32 GB pamięci wbudowanej (+ microSD), aparat 8 Mpix (przód) i podwójny 13 Mpix + 2 Mpix (tył), radio FM, czytnik linii papilarnych, moduł NFC, Dual SIM (hybrydowy: 2x SIM lub SIM + microSD do 256 GB) i 3,5 mm złącze słuchawkowe.

Cena Gigaset GX290 została ustalona w Polsce na 899 złotych. Smartfon można już kupić w sklepie RTV Euro AGD.