smartfon Gigaset GS4 smartphone
Gigaset GS4 (źródło: Gigaset)

Niewiarygodne – smartfon za ~800 złotych z ładowaniem bezprzewodowym!

Ładowanie bezprzewodowe to wciąż funkcja zarezerwowana dla flagowych smartfonów za kilka tysięcy złotych. Nic nie wskazywało na to, że upowszechni się ona w tańszych modelach, a na pewno nie w budżetowych. Tymczasem Gigaset GS3 za ~800 złotych ją oferuje! A to nie koniec niespodzianek.

Reklama

Specyfikacja Gigaset GS3. Ładowanie bezprzewodowe za ~800 zł

Gigaset GS3 jest i prawdopodobnie długo będzie ewenementem na rynku. W segmencie smartfonów na próżno bowiem szukać modelu, który kosztuje zaledwie 179 euro (równowartość ~830 złotych) i oferuje ładowanie bezprzewodowe (o mocy 10 W).

Co więcej, Gigaset GS3 ma wykonaną z tworzywa sztucznego, zdejmowalną pokrywę panelu tylnego, co w przypadku implementacji ładowania bezprzewodowego wydawało się nie do pomyślenia! Klienci mogą dokupić w sumie cztery pokrywy w różnych kolorach za 3,99 euro (~20 złotych) każda.

Reklama
smartfon Gigaset GS3 smartphone
Specyfikacja Gigaset GS3 obejmuje ładowanie bezprzewodowe (źródło: Gigaset)

Smartfon zasilany jest przez akumulator o pojemności 4000 mAh, który można ładować z mocą 10 W również przy użyciu kabla przez port USB-C. Całość ma wymiary 156x74x9,5 mm, waży 172 gramy i pracuje na Androidzie 10. Ciekawostką jest, że w opakowaniu, w którym sprzedawany jest ten model, nie ma ani grama plastiku.

Specyfikacja Gigaset GS3 obejmuje również 6,1-calowy wyświetlacz o rozdzielczości HD+ 1560×720 pikseli, procesor MediaTek Helio A25 oraz 4 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej (z opcją rozszerzenia dzięki karcie microSD o pojemności do 512 GB). Ponadto smartfon oferuje diodę powiadomień, niehybrydowy Dual SIM (2x nano SIM + microSD) i 3,5 mm złącze słuchawkowe.

Model ten ma na pokładzie także pojedynczy aparat o rozdzielczości 8 Mpix na przodzie i podwójny 13 Mpix (f/2.0) + 8 Mpix (f/2.2) z obiektywem ultraszerokokątnym na tyle. Specyfikacja Gigaset GS3 obejmuje też czytnik linii papilarnych na panelu tylnym.

Specyfikacja Gigaset GS4, cena

Gigaset jednocześnie wprowadza na rynek również model Gigaset GS4, który jest niewiele droższy od Gigaset GS3 i też oferuje ładowanie bezprzewodowe (o mocy już 15 W). Cenę tego smartfona ustalono w Niemczech na 229 euro (równowartość ~1080 złotych).

Klienci dostaną do wyboru dwie wersje kolorystyczne: białą i czarną, obie z miedzianymi akcentami i niewystającymi ponad (szklaną) bryłę aparatami (co obecnie jest rzadkością). Co więcej, zainteresowani będą mogli również zamówić naniesienie do 26 znaków na obudowę, aby spersonalizować urządzenie.

Jeśli natomiast chodzi o parametry, to specyfikacja Gigaset GS4 obejmuje:

 • 6,3-calowy wyświetlacz Full HD 2340×1080 pikseli,
 • procesor MediaTek Helio P70,
 • 4 GB RAM,
 • 64 GB pamięci wbudowanej (+ microSD do 512 GB),
 • aparat 13 Mpix na przodzie,
 • aparat 16 Mpix (f/1.8) + 5 Mpix (f/2.2) z obiektywem ultraszerokokątnym + 2 Mpix (f/2.4) do zdjęć makro na tyle,
 • dioda powiadomień,
 • moduł NFC,
 • czytnik linii papilarnych,
 • niehybrydowy Dual SIM (2x nano SIM + microSD),
 • 3,5 mm złącze słuchawkowe,
 • port USB-C z obsługą USB OTG (w tym funkcją power banku),
 • akumulator o pojemności 4300 mAh z obsługą ładowania przewodowego o mocy 18 W,
 • system operacyjny Android 10.

Jak podaje serwis Telepolis, Gigaset GS3 i Gigaset GS4 mają być dostępne również w Polsce.

 1. „…co w przypadku implementacji ładowania bezprzewodowego wydawało się nie do pomyślenia!” Chyba autor musi poczyta o telefonach i ladowaniu bezprzewodowym jak tak twierdzi. Już w 2015 flagowe modele pozwalały na instalacje tylnej pokrywy baterii z modułem do ładowania indukcyjnego, oryginalnie od producenta.

  1. Pierwszy telefon wyposarzony w indukcyjne ładowanie czyli Palm Pre z 2009 roku miał zdejmowaną tylną klapkę. Oczywiście dzisiejsi technologiczni „eksperci” nawet nie wiedzą, że takie telefony istniały. Palm Pre i zainstalowany na nim webOS wnosiły znacznie więcej innowacji między innymi obsługę interfejsu gestami oraz pierwszy w telefonach prawdziwy multitasking. Szkoda, że w chwili premiery Palma Pre i systemu webOS firma Palm była już na skraju bankructwa przez co telefon zaliczył półroczne opóżnienie i był dostepny tylko w 6 krajach, tylko w telekomach razem z abonamentem. Co ciekaw sklep z aplikacjami w webOS w tamtym czasie nie ustępował AppStore, w który królowały aplikacje typu iBeer :-). Miałem zarówno Palm Pre Plus jak i iPhone 3GS oraz pożniej dokupiłem jeszcze Motorole Droid/Milestone.

 2. No proszę, a ja już myślałem że to zmowa wszystkich producentów aby nie pakować do budżetowców tego plasterka za 5zł do ładowania bezprzewodowego (bo za tyle można taki plasterek kupić na Ali). A tu proszę ktoś się wyłamał.

  Czyli że już nie trzeba wydawać 3000zł na plasterek?

  1. No kwestia plasterka jest taka, że trzeba go umieścić w środku tak żeby działał tak samo długo jak cała reszta urządzenia, nie przegrzewał jego wnętrza i oferował sensowną wydajność ładowania.
   To jak że światłami dziennymi w aucie- można kupić ledy za 100 zł i je samemu zamontować ale nie oferują one takiej trwałości i światła jak normalne światła.
   Cena wydaje się nieuzasadniona ale jednak nie przesadzałbym, że to spisek i tak naprawdę przełożyłoby się to na +30 zł telefon w każdym segmencie cenowym.
   Wymaga pracy, planowania, testowania itd. każdy przecież oczekuje działającego i trwałego sprzętu

 3. Nie dziwne. Wsadzili do niego indukcyjne ładowanie co stanowi 70% ceny (a reszta to szort) po to żeby pismaki pisały „Niewiarygodne – smartfon za ~800 złotych z ładowaniem bezprzewodowym!” dzięki temu może sprzeda się to g*wno.

 4. Ładowanie bezprzewodowe to wciąż funkcja zarezerwowana dla flagowych smartfonów za kilka tysięcy złotych.

  to jest chore, ta cewka kosztuje 2$ w podstawowej (10W) wersji (niczego innego bym nie wymagał od nie-flagowca) a robią z tego jakąś mega premium funkcję…

 5. „Ładowanie bezprzewodowe to wciąż funkcja zarezerwowana dla flagowych smartfonów za kilka tysięcy złotych”
  Nexus 4 z 2012 za 300$ pozdrawia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama