Geekbench 6
(fot. Tabletowo.pl)

Geekbench 6 do pobrania. Nowości jest całkiem sporo

Jedno z najpopularniejszych narzędzi do testowania wydajności smartfonów (i nie tylko) doczekało się większej aktualizacji. Geekbench 6 właśnie został udostępniony. Oto, co przynosi nowa wersja aplikacji.

Geekbench 6 – lista zmian jest całkiem spora

Aplikacja Geekbench zdobyła naprawdę dużą popularność wśród użytkowników, dla których ważna jest moc obliczeniowa smartfonów i innych urządzeń. Pozwala ona bowiem łatwo i sprawnie sprawdzić, ile faktycznie „punktów” osiąga konkretne urządzenie, a następnie zestawić wynik z konkurencyjnym sprzętem.

Wszystkich miłośników „cyferek” zdecydowanie powinna zainteresować informacja, że Geekbench doczekał się większej aktualizacji – wersja 6 jest już bowiem dostępna. Jak wcześniej wspomniałem, otrzymujemy całkiem sporo nowości.

Twórcy zdecydowali się zaktualizować zestaw danych, aby lepiej odzwierciedlały bardziej nowoczesne wykorzystanie smartfonów. Wśród tych zmian mamy: zdjęcia w wyższej rozdzielczości w testach obrazu, większe mapy w testach nawigacji, większe i bardziej złożone dokumenty w testach przeglądarki PDF i HTML5.

Tak w Geekbench 6 wypada Samsung Galaxy S23 Ultra (fot. Tabletowo.pl)

Ponadto w nowej wersji wprowadzono aktualizację istniejących „obciążeń” i zaprojektowano kilka nowych: rozmycie tła w strumieniach wideokonferencji, filtrowanie i dopasowywanie obrazów do serwisów społecznościowych, automatyczne usuwanie niechcianych obiektów ze zdjęć czy wykrywanie i oznaczanie obiektów na zdjęciach za pomocą modeli uczenia maszynowego.

Geekbench 6
Tak w Geekbench 6 wypada Samsung Galaxy S23 Ultra (fot. Tabletowo.pl)

Celem części zmian jest lepsze odzwierciedlenie sposobu, w jaki faktycznie używamy smartfonów. W końcu test, który skupia się tylko na kilku zadaniach, które przykładowo ma wykonać procesor, niekoniecznie jest w stanie odzwierciedlić faktyczną wydajność urządzenia w różnych aplikacjach i codziennym użytkowaniu.

Oczywiście nie zabrakło też szeregu mniejszych zmian, udoskonaleń i innych poprawek. W założeniach Geekbench 6 ma być po prostu odczuwalnie lepszy i bardziej nowoczesny od poprzednich wersji.

Nowa wersja jest już dostępna do pobrania

Jeśli nie możecie się doczekać, aby sprawdzić wydajność Waszego smartfona w Geekbench 6, to mamy dobrą wiadomość – wersja 6 jest już dostępna dla wszystkich zainteresowanych.

Zaktualizowana aplikacja pojawiła się już na urządzeniach z Androidem (Google Play), iPhone’ach i iPadach (App Store), a także na sprzęcie z Windowsem i Makach.