INZONE - nowa linia gamingowych sprzętów od SONY
INZONE - nowa linia gamingowych sprzętów od SONY

Gamingowy monitor Sony INZONE M9 w przedsprzedaży

Pod koniec czerwca dowiedzieliśmy się, że Sony wchodzi do świata pecetowych graczy, jednocześnie prezentując sprzęt z serii Inzone. Producent popularnych konsol do gier PlayStation rozszerzył swoje portfolio o nowe propozycje, a jedną z nich – gamingowy INZONE M9 – można zamawiać już w przedsprzedaży.

Reklama

Sony INZONE M9 – monitor dla graczy trafia do przedsprzedaży

Nieco ponad miesiąc po ogłoszeniu nowej ścieżki działalności przez popularnego producenta z Japonii, którego kojarzymy przede wszystkim z aparatów i konsol z serii PlayStation, osoby, które chciały zamówić najnowszy monitor firmy mają już taką okazję. Monitor dla graczy INZONE M9 trafił właśnie do przedsprzedaży, która nie potrwa zbyt długo.

Kupujący mają bowiem ponad dwa tygodnie na zakup w preorderze. Co więcej, producent przygotował mały dodatek na start, ponieważ klienci, którzy zdecydują się złożyć zamówienie w ramach przedsprzedaży, dostaną możliwość kupna dowolnych słuchawek z serii INZONE w sklepach, które biorą udział w akcji – Media Expert, Media Markt, x-kom oraz Sony Centre.

Ile kosztuje monitor Sony INZONE M9? 5290 złotych, co najniższą kwotą oczywiście nie jest, jednak cena idzie bezpośrednio za specyfikacją.

Specyfikacja Sony INZONE M9, czyli jest naprawdę dobrze

Monitor bazuje na 27-calowej matrycy wykonanej w technologii LCD IPS z dodatkowym podświetleniem LED. Panel pracuje w dość wysokiej rozdzielczości, bo 4K (3840 x 2160 pikseli, standardowe proporcje 16:9), z odświeżaniem na poziomie 144 Hz i czasem reakcji 1 ms (GTG).

M9 może pochwalić się pokryciem przestrzeni barw DCI-P3 = 95%, przy czym jest w stanie wyświetlić 1,07 miliarda kolorów. Z dodatkowych funkcji wyświetlacza warto zaznaczyć obecność technologii HDR 10, certyfikat Display HDR 600. Nie zabrakło tu synchronizacji NVIDIA G-SYNC, kontrastu statycznego 1000:1 oraz jasności maksymalnej 600 nit.

Urządzenie ma na pokładzie pełny zestaw portów: 2 x HDMI 2.1, DisplayPort 1.4, audio Jack 3,5 mm, USB-C, USB-B, oraz 3 x USB 2.0 z funkcją KVM (Keyboard-Video-Mouse), czyli automatycznego przełącznika koncentratora USB, dzięki której można podłączyć klawiaturę, myszkę i słuchawki do monitora i obsługiwać dwa komputery podłączone do monitora na raz – dzięki tym samym akcesoriom.

Oczywiście monitor INZONE M9 jest przystosowany do działania z konsolą PlayStation 5, gwarantując automatyczne dostosowanie obrazu – tryb gry i kina.