W Polsce już to mamy, inni dostali w aktualizacji – saturacja krwi w Galaxy Watch 3

Premiera zegarka Galaxy Watch 3 od Samsunga zapowiadała pojawienie się nowych funkcji w oprogramowaniu i działaniu urządzenia. Testerzy raportują o pierwszej aktualizacji, która umożliwia między innymi pomiar poziomu tlenu we krwi.

Saturacja krwi w Galaxy Watch 3

Samsung wydawał się być bardzo dumny z możliwości zaprezentowania nowego urządzenia noszonego podczas ubiegłotygodniowego wydarzenia Galaxy Unpacked. Galaxy Watch 3 nie jest jakąś rewolucją, jeśli chodzi o wearables od producenta z Korei Południowej, ale zbiera w jednym miejscu to, co najlepsze u poprzedników i dodaje kilka nowych rzeczy.

Jedną z najważniejszych jest monitorowanie poziomu nasycenia krwi tlenem. Ten przydatny wskaźnik będzie dostępny „na start”, kiedy w Polsce ruszy sprzedaż zegarka. Zaraz po wyjęciu urządzenia z pudełka będzie można zainstalować za pomocą aktualizacji OTA.

Oprócz wspomnianego pomiaru tlenu we krwi, pakiet danych zawiera w sobie dodatkowe opcje badania snu, informacje o wydolności krążeniowo-oddechowej.

Obsługa czujnika nasycenia krwi tlenem nie dla wszystkich

Co ciekawe, nie wszystkie kraje dostaną możliwość sprawdzania saturacji krwi za pomocą Galaxy Watch 3. Tam, gdzie wykorzystanie tego typu sensora podpada pod „badanie medyczne”, funkcja ta nie będzie możliwa do włączenia. Tak będzie na przykład między innymi w Kanadzie, Francji, Japonii czy RPA.

Funkcja pomiaru nasycenia tlenem krwi w Galaxy Watch 3 (fot. Tabletowo)

W Polsce można swobodnie korzystać z tej funkcji. Jeśli macie jakieś pytania dotyczące zegarka Galaxy Watch 3, to zadawajcie pytania tutaj lub na naszych kanałach social-media, w tym na specjalnej grupie OIOT na Facebooku.